Kişiler fizyolojik değil, psikolojik olarak yalnız

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Değer Zirvesi’ne katıldı. Tarhan, kişilerin fizyolojik değil, sosyal ve psikolojik olarak yalnızlaştığı açıkladı.

Kişiler fizyolojik değil, psikolojik olarak yalnız

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Değerler Zirvesi’ne katıldı. Milli Eğitim Eski Bakanı Nimet Baş’ın Moderatörlüğünü yaptığı oturumda konuşan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Tarhan, ailenin değerlerin yaşandığı sıcak ortamlar haline getirilmesi, terk edilen değerlerin yeniden inşa edilmesi gerektiğini söyledi.

Değer Zirvesi ve Türkiye’ye Değer katan Markalar Ödül Töreni Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımıyla Esma Sultan Yalısında yapıldı.

Değer Zirvesi ve Ödül Töreni programında dünyaya hitap eden yerli ve milli endüstrinin olanakları aile, ekonomi, girişimciliğe değinen yönleriyle ele alındı ve değer kavramı çerçevesinde tartışıldı.

Milli Eğitim Eski Bakanı Nimet Baş’ın Moderatörlüğünü yaptığı “Değerlerin kökeni aile ve tek başına bir değer kadın olmak” başlıklı oturumda konuşan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan günümüzde terk edilen değerlerin yeniden inşa edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

21. yüzyılda değerle ölçeğinin değiştiğini insanların artık kalabalık içerisinde yalnızlaştığını belirten Tarhan, kişilerin fizyolojik değil, sosyal ve psikolojik olarak yalnızlaştığının altını çizdi. Değerleri algı olarak zihinlere yerleştirilmesi gerektiğini belirten Tarhan, bu yüz yılda terk edilen değerlerin yeniden inşa edilmesi için gayret gösterilmesi gerektiğini belirtti.

Kadın ve erkek ayrımcılığına değinen Tarhan, kadının erkekten, erkeğin de kadından üstün olmadığı, iki cinsin bir birini tamamlayan öğeler olduğunu söyledi. Sosyolojik ön yargıların değişmesinin zaman aldığını da sözlerine ekleyen Tarhan değerlerin inşasında aileye önemli görevler düştüğünü hatırlattı. Tarhan, ailenin değerlerin yaşandığı sıcak ortamlar haline getirilmesi gerektiğini vurguladı.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)Etiketler: Prof. Dr. Nevzat tarhan değerler zirvesi


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Yalan söyleyen birini nasıl anlarız?
  15 Ocak 2019, 11:59
 • Disleksi bir zeka sorunu mu?
  15 Ocak 2019, 08:53
 • Yaşlılık ne zaman başlıyor?
  14 Ocak 2019, 14:21
 • Sağlıkta yapay zeka dönemi mi başlıyor?
  14 Ocak 2019, 10:58