Kısa sürede kilo verdiren mucize çaylar

Zayıflarken diyet ve egzersiz yapmanın yanı sıra yağ yakma özelliği bulunan bitki çaylarını tüketmek oldukça etkili.

Kısa sürede kilo verdiren mucize çaylar

Zayıflamanın en temel yolları arasında olan egzersiz ve düzenli beslenmenin yanında bazı zayıflama çaylarından faydalanmak hem metabolizmayı hızlandırıcı hem de yağ yakıcı özellikleriyle kilo vermeye yardımcı oluyor. Fit görünmek isteyenlerin tercihi olan bitkisel çaylar bazı yan etkilere sahip olsa da dikkatli seçimler yaparak doğru bitkisel çay karışımlarıyla siz de zayıflatan çayların mucizevi etkilerinden yararlanabilirsiniz.

KISA SÜREDE ZAYIFLAMAYA YARDIMCI MUCİZE ÇAYLAR

Zayıflatan çaylardan seçerken hangi çayı içeceğinize karar vermeden önce çayların içeriklerine bakmak ve içeriğinde vücudunuza yan etkisi olan maddeler olup olmadığını araştırmak sağlığınız açısından önemlidir. Çay içeriklerindeki otların sağlığa yararları ve işlevleri hakkında bilgi edinmek de çay seçiminde doğru karar vermenizi kolaylaştırır. Zayıflama çaylarının içerisinde yer alan otlar ağızdaki tat alma duyularını temizleyerek, vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasını kolaylaştırır. Hazmı kolaylaştıran çaylar aynı zamanda kabızlık sorunlarını ortadan kaldırarak şişkinlik gibi problemlerin önlenmesine yardımcı olur.

Yeşil çay, kiraz sapı çayı ve biberiye çayı zayıflama çaylarının başında gelen çeşitlerdir. Yeşil çay ve biberiye çayını hazırlamak için bir bardak kaynamış su içerisine yeşil çay veya biberiye çay otlarından birini bir tatlı kaşığı kadar ilave ederek yaklaşık 5 dakika kadar beklenmeli. Demlenen çay süzgeç yardımıyla süzülerek istenirse bir dilim limon eşliğinde tüketilebilir.

KISA SÜREDE KİLO VERDİREN MUCİZE ÇAYLAR

Kiraz sapı çayı için ise bir bardak suya kiraz sapları atılarak 5 dakika kadar kaynatılır. Kaynayan çay soğumaya bırakılır ve yeterli sıcaklığa ulaştığı zaman tüketilir. Zayıflama çaylarını yaz aylarında tüketmeyi tercih ederseniz çaylarınızı soğuk olarak hazırlayabilirsiniz. Kaynayan çayları soğumaya bıraktıktan sonra yarım saat buzdolabında bekleterek çayların soğumasını kolaylaştırabilirsiniz. Soğuyan çaylara ayrıca biraz buz ve bir dilim limon ekleyerek de çaylarınızı daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

Zayıflama çaylarını günde en fazla iki bardak tüketmelisiniz. Ayrıca zayıflama çayları yanında günde en az 2 litre su içmelisiniz. Soğuk çaylar vücut ısısını düşürdüğü için yağ yakımını hızlandırır. Bu nedenle zayıflama çaylarının soğuk tüketilmesi daha etkilidir. Gün içerisinde soğuk su tüketmek de kalori yakımını hızlandırır ve zayıflamaya yardımcı olur.

HÜRRİYET

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Sadece yaşanan psikolojik durum değil, kalp, şeker gibi hastalıklarda panik nöbeti geçirtebilir. Panik nöbetin başka nedenleri de var...
  • Randevu Al