Kendi yaptıkları akıllı robotları yarıştırdılar

Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ÜSEM tarafından organize edilen Akıllı Robot Tasarım, Uygulama Programı ve Yarışması Eğitimi öğrenciler tarafından tasarlanan robotların gösterisiyle sona erdi. Hem eğitim organizasyonu hem de robotların yarışması Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesinde düzenlendi.

Kendi yaptıkları akıllı robotları yarıştırdılar

Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ihab Elaff'ın eğitmenliğinde programa katılan 12 öğrenci, 12 gün süren eğitimin sonunda, kendi geliştirdikleri robotları sahneye çıkardı.

Etkinliğe, eğitimi alan öğrencilerin aileleri de katıldı. 4'erli gruplar halinde ekip olarak tasarladıkları robotları yarıştıran gençler, birçok alanda kendi geliştirdikleri robotların kabiliyetlerini hem öğretmenlerine de hem de ailelerine sergiledi.

Eğitimi başarıyla tamamlayan öğrenciler, ileriye dönük daha büyük projeler için ilk adımı bu eğitim sayesinde atmış oldu.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)Etiketler: üsküdar üniversitesi üsküdar üniversitesi sürekli eğitim uygulama ve araştırma merkezi


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Duygusal zeka doğuştan gelen bir özellik midir? Arttırılabilir mi?
  24 Mayıs 2019, 11:34
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunda farklı tedavi yöntemleri var mı?
  23 Mayıs 2019, 11:34
 • Alerjiler genetik midir? Vücutta neden alerji gerçekleşir?
  21 Mayıs 2019, 09:34
 • Şizofreni nasıl anlaşılır? Mevsimsel geçişler tetikliyor mu?
  20 Mayıs 2019, 13:41