KAVGACILAR ve TRAFİK CANAVARLARI HİPERAKTİF BÜYÜKLER Mİ?

KAVGACILAR ve TRAFİK CANAVARLARI HİPERAKTİF BÜYÜKLER Mİ?
Paylaş:

NP Grup

Trafikte tehlikeli araba kullanan, beklemeye tahammül edemeyen, sıraya girmeyen, alışveriş dürtüsünü engelleyemeyen, tepkilerini kontrol edemeyerek sık öfkelenen ve kavga çıkaran yetişkin hiperaktiflerin neler yaşadıkları, başlarının nasıl belaya girdiği ve ne şekilde tedavi edildiklerini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

 
Yetişkin hiperaktif kişiler çocukluk döneminde hiperaktivitesi tedavi edilmeyen kişiler mi? Kısa zamana çok iş sığdırmaya çalışan, bir anda değişik alanlarda faaliyet göstermeye çalışan, tatile gidemeyen, dinlenmeyi bilmeyen bu kişilerin hayatlarında karşılaştıkları sorunlar nelerdir? Sık iflas edenler, yanlış yatırım yapanlar yetişkin hiperaktivitesi olan kişiler midir? Fanatik futbol hayranları hiperaktif büyükler midir? Neden çok fazla söz keserler, niçin sadece kendileri konuşmak isterler gibi gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Trafikte tehlike saçan kişiler yetişkin hiperaktivitesi olan kişiler midir? Dur,düşün yap kuralına neden uyamazlar? Yetişkin hiperaktiflerin beyinlerinde sorumlu alan neresidir? Ne gibi fiziksel hastalıklar yaşarlar? Kadınlarda neden alışveriş hastalığı olarak ortaya çıkar gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Semra Baripoğlu ve Uzman Psikolog Çiğdem Demirsoy olacaklar.

Yetişkin hiperaktifler hangi psikiyatrik hastalıklara adaydırlar? Alkol maddeye çabuk yönelebilmelerinin sebebi nedir? Sorun çözme yetenekleri neden zayıftır, nasıl tedavi edilir, ilaç ve terapinin tedavideki yeri ve değeri nedir gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Programın PSİKOGÜNDEM bölümünde tanınmış Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan; ABD'nin Florida eyaletindeki Scripps Araştırma Enstitüsünde görev yapan bilim adamlarının fareler üzerinde yaptıkları testlerde, hamburger, kızarmış  patates ve kek gibi çok kalorili abur cubur yiyeceklerin de uyuşturucu kadar  bağımlılık yaptığını ortaya koyan çalışmalarını değerlendirecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.