KARI KOCA KAVGASI KALBE DE ZARARLI

KARI KOCA KAVGASI KALBE DE ZARARLI

KARI KOCA KAVGASI KALBE DE ZARARLIİkili ilişkilerde sürekli tekrarlanan kavgalar sadece sinirleri bozmakla kalmayıp kalbe de zarar veriyor. Utah Üniversitesi bilim adamlarının son araştırması, eşler arasındaki tartışmalar yüzünden arter damarlarda kireçlenmelerin meydana geldiğini gösterdi.

Araştırma çerçevesinde video kayıtlarının yardımıyla yaşları 60-70 arasında değişen 150 evli çift incelenmiş. Video kayıtları dışında para, çocuk yetiştirme veya tatil planı gibi hassas konular üzerinde konuşmalar da yapılmış.

Bilim adamları daha sonra bilgisayarlı tomografiyle arter damarların sertleşip sertleşmediğini kontrol etmişler. Elde edilen sonuçlara göre erkeklerde, kavganın kalp üzerindeki olumsuz etkisi en çok da çiftlerden birinin daha üstün olduğu ilişkilerde belirgin olarak ortaya çıkmakta.

Çiftlerden hangisinin daha üstün konumda olduğu ise önem taşımıyor. Kadınlarda ise kavganın kalp üzerindeki zarar verici etkisi erkeğin kadına düşmanca davranması halinde en kritik noktaya yükselmekte.

KAYNAK: //www.hurriyet.com.tr/

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al