Japon samuray kılıcını merak ettiniz mi?

Japon samuray kılıcını merak ettiniz mi? Japon samuray kılıcı nasıl üretiliyor?

Japon samuray kılıcını merak ettiniz mi?

Japonya'da samurayların kullandığı kılıçların geleneksel imalat tarzı önemli kimya bilgisi içeriyor. Bu bilginin Japon uzay programına katkısı olabileceği belirtiliyor.

Katana kılıcı olarak da bilinen bu kılıçları, eski Japonya'da soylu asker sınıfını oluşturan samuraylar kullanıyordu. Bu kılıçlar bugün sertifikalı zanaatkarlar tarafından yüzyıllara dayanan geleneksel yöntemlerle üretiliyor.

Bilim insanları, bu çelik tasarımlarının gelecekte uzay madenciliği yapacak uzay araçlarının üretiminde kullanılması ihtimali üzerinde çalışıyor. Uzay madenciliği, göktaşlarından maden çıkarılmasını öngörüyor.

Kılıçların üretiminde Japon tarzı tamahagane çeliği kullanılıyor. Eritme sırasında yüzde bir kadar kömür tozu katılıyor. Böylece kılıcın bıçağı maksimum dayanıklılığa sahip oluyor.

Bıçak daha sonra killi çamurla kaplanıyor. Keskin olan tarafa daha ince, kalın tarafa ise daha kalın bir tabaka halinde sürülen kil sayesinde, tav fırınına sürüldüğünde kılıcın ısı dağılımı farklılaşıyor.

MİLLİYET

 Etiketler: Samuray kılıcı samuray kılıcı nasıl üretilir


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Psikosomatik hastalık ne demektir?
  15 Nisan 2019, 10:12
 • Beyinde pıhtı atması nedir, nasıl tedavi edilir?
  11 Nisan 2019, 17:12
 • Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Bozbuğa canlı yayında sizlerden gelen soruları cevaplıyor...
  11 Nisan 2019, 17:01
 • Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Bozbuğa canlı yayında sizlerden gelen soruları cevaplıyor...
  11 Nisan 2019, 16:52