Deprem Travma Psikolojisi

İtalya'yı öfkelendiren reklam

Bir Amerikan silah fabrikası İtalyan heykeltıraş Michelangelo’nun en ünlü eseri “Davut”un kucağına silah tutuşturdu.

İtalya'yı öfkelendiren reklam

Bir Amerikan silah fabrikası İtalyan heykeltıraş Michelangelo’nun en ünlü eseri “Davut”un kucağına silah tutuşturdu. reklamİtalya’nın belki en ünlü sanat mirası olan heykeltıraş Michelangelo’nun “Davut” heykeli bir Amerikan silah fabrikası tarafından reklamlarda kullananınca ülkede büyük tepki gördü, hükümet tazminat isteyeceğini açıkladı.

Merkezi Illinois eyaletinde bulunan “Arm Lite” silah fabrikası son üretimi otomatik savaş tüfeği “AR-50A1”in tanıtımı için Rönesans döneminin büyük sanat ustası ressam ve heykeltıraş Michelangelo’nun gözde heykeli “Davut”u Floransa Belediyesinden izin almadan kullandı. Reklamda “Bir Sanat Eseri” olarak tanımlanan silahın Davut heykelinin kucağına yerleştirilmesine öncelikle İtalya Kültür ve Sanat Bakanı Dario Franceschini tepki gösterdi. Bakan, silah fabrikasının bu reklamı kullanmasını engelleyip ve İtalyan sanat dünyasına bir hakaret sayıp uluslararası alanda tazminat davası açacaklarını açıkladı. REHA ERUS / ROMA
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al