İşyerinde çekingen misiniz?

Çekingen biriyseniz profesyonel yaşamda kendinizi göstermeniz zor olabilir. İşte size yol gösterecek ipuçları...

İşyerinde çekingen misiniz?

Çekingen biriyseniz profesyonel yaşamda kendinizi göstermeniz zor olabilir. İşte size yol gösterecek ipuçları...

ÇEKİNGENLİĞİ AVANTAJA ÇEVİRİN

cekingenlikHer iş sosyallik gerektirmez. Kendinize iş seçerken insanlarla birlikte olmak yerine kendi başınıza kalacağınız işleri tercih edebilirsiniz. Okuyup araştırmanın, raporlamanın, kod yazılımının ve yaratıcılığın gerekli olduğu meslekleri seçebilirsiniz.

RUH SAĞLIĞINIZI KORUYUN

HAYIR DEMEDEN ÖNCE DÜŞÜNÜN

İş arkadaşlarınız akşam çıkışta sizi yemeğe davet ettiğinde hayır demekle bir iş görüşmesine hayır demek arasında fark vardır. Birinci seçenek en fazla içe kapanık biri olduğunuz kanısı yaratır. Ancak ikinci durum kariyerinizi olumsuz etkileyebilir. Bazen önünüze altın tepside sunulan fırsatları hayır demek alışkanlık haline geldiği için reddedebilirsiniz. Bu nedenle kendinizi düşünmeye itin. Gerçekten yapmak istemediğiniz için mi yoksa korkudan mı hayır dediğini düşünün. Cevap korku ise kendinizi zorlamaya değer.

İNSANLARA KARŞI AÇIK OLUN

Birinden iş istediğimizde hepimiz gereksiz bazı süslü cümleler kurabiliriz. Bu, insanlara emrivaki yapmak istemediğimizden kaynaklanır. Ancak bu tür bir yaklaşım içine kapanık kişi tarafından yanlış anlaşılabilir. Siz, insanların sizinle direkt konuya girerek konuşmalarını istiyorsanız bunu uygun bir şekilde dile getirin. İşlerin ne kadar kolaylaştığına inanamayacaksınız. MİLLİYET
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Geçirdiğiniz çocukluk gelecekteki yaşlılığınızı belirliyor. Bana çocukluğunu anlat, sana nasıl bir yaşlı olacağını söyleyeyim!
  • Hayatın deneyleri ve darbeleri bazılarımızı olgunlaştırır, bazılarımızı imha eder. Herkes iki yoldan birini seçmek zorundadır. Ya olgunlaşacağız ya da
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Randevu Al