İşte mutlu evliliğin sırrı

‘Teşekkür etmek’ ve ‘minnettarlık göstermek’ mutlu ve sağlıklı bir evliliğin anahtarı olabilir.

İşte mutlu evliliğin sırrı

Georgia Üniversitesi’nden bilim insanlarının 468 evli çift üzerinde gerçekleştirdikleri kapsamlı bir araştırma, “teşekkür etmenin” ve “minnettarlık göstermenin” mutlu ve sağlıklı bir evliliğin anahtarı olabileceğini ortaya koydu.

Evli çiftlere maddi durumları, iletişim yöntemleri ve “eşlerinin kendilerine ne kadar çok değer verdiğini düşündükleri” ile ilgili sorular yönelten bilim insanları, eşlerinin kendilerine değer verdiğini ve onlara karşı minnettarlık duyduğunu düşünen kişilerin daha mutlu evliliklere sahip olduğunu tespit etti.

Araştırmayı gerçekleştiren ekibin başında bulunan Allen Barton, “Bu araştırma bize teşekkür etmenin gücünü gösterdi. Bir çift evliliklerinin farklı alanlarında problemler yaşadığında bile ilişkide minnettarlığın belirgin bir yere sahip olması evlilik ilişkisinin pozitif sonuçlar doğurmasına neden oluyor” dedi.

Araştırmada ayrıca “teşekkür etme” ve “minnettarlık gösterme” alışkanlıklarının çiftleri tartışmaların ilişkileri üzerinde oluşturduğu olumsuz ve kalıcı etkiden koruduğu da görüldü. Araştırma Personal Relationships isimli akademik dergide yayınlandı.

AFPEtiketler: evlilik evliliği kurtarmak için evlilikte mutlu olmak için mutlu evliliğin sırları mutlu evlilik mutlu çiftler


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • TMU tedavisi nedir?
  13 Şubat 2019, 09:09
 • Kalp sağlığı nasıl korunur?
  12 Şubat 2019, 09:59
 • Bağışıklık Sisteminizi güçlendirin!
  12 Şubat 2019, 09:03
 • 10 kişiden 8'i bağımlı!
  11 Şubat 2019, 16:04