Deprem Travma Psikolojisi

İntikam için insan eti yedi

Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki çatışmalar sırasında insan eti yiyen bir Hristiyan milis, BBC'ye yaptığı açıklamada ailesinin öldürülmesinin intikamını aldığını söyledi.

İntikam için insan eti yedi

Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki çatışmalar sırasında insan eti yiyen bir Hristiyan milis, BBC'ye yaptığı açıklamada ailesinin öldürülmesinin intikamını aldığını söyledi.

intikamKendisine "Mad Dog -Çılgın Köpek" lakabını takan Ouandja Magloire adlı milis, başkent Bangui'de bir Müslüman'a saldıran güruhtaydı. Ouandja Magloire, Müslümanların hamile eşini, baldızını ve onun bebeğini öldürdükleri için "öfkeli" olduğunu söyledi.

ÖFKENİZİ KONTROL ETMENİN YOLLARI

Hristiyanların çoğunlukta olduğu ülkede geçen ay yaşanan şiddet olaylarında en az bin kişi öldü. On binlerce kişi de Hristiyan-Müslüman çatışmasına dönüşen şiddet nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kaldı. Ancak bölgedeki gazeteciler, Fransız Ordusu'nun arabuluculuğuyla varılan ateşkes anlaşmasının ardından rakip milisler arasındaki çatışmaların azaldığını söylüyor. BBC Muhabiri Paul Wood'a konuşan Magloire kurbanını ilk olarak bir minibüste gördüğünü ve takip etmeye karar verdiğini anlattı. Daha sonra yanındakilerin 20 kişiye ulaştığını anlatan milis, minibüsün şöförünü aracı durdurmaya zorladıklarını ve Müslüman erkeği sokağa çıkardıklarını söyledi.

KURBANIN BACAĞINI YEDİ

Magloire, kurbanın ateşe verilmeden önce dövüldüğünü ve sonra da bıçaklandığını söyledi. BBC muhabiri, Magloire'u kurbanının bacağını yerken gösteren görüntüler bulunduğunu vurguluyor. Görgü tanıklarına göre olaya kimse müdahale etmedi. Orta Afrika Cumhuriyeti'nde yamyamlık olayları nadiren görülüyor. Ancak çok sayıda Hristiyan milis büyüye inanıyor. Bazıları kendilerini yenilmez hale getirdiği inancıyla öldürdükleri insanların organlarından yapılan muskalar takıyor. BBC TÜRKÇE
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al