İngiltere’de ilginç araştırma

İngiltere’de ulaşım yetkilileri, yoğun olarak kullanılan otoyolların büyük bir kısmına artık şerit çizmeyi planlamadıklarını açıkladı.

İngiltere’de ilginç araştırma

Bunun sebebi ise sürücülerin şeritsiz yollarda daha yavaş ve dikkatli otomobil kullandıklarının ortaya çıkması.

Uzmanlar yaptıkları bir araştırmayla, Britanya adasındaki otoyollarda son 100 yıldır kullanılan şeritlerin kaldırılmasının araçların ortalama hızını yüzde 13 oranında azaltacağını düşündüklerini açıkladı.

Yetkililer, şeritsiz yollarda sürücülerin kendilerinden emin olamadıklarını ve tedirgin hissettikleri için yavaşladıklarını söyledi. Başkent Londra’daki otoyolların işletmesinden sorumlu olan ‘Transport For London’ yöneticileri “Özellikle otoyolların ortasında ve kenarlarında bulunan şerit işaretlerinin kaldırılması yağmurlu havalarda hayat kurtarmada önemli bir fark yaratabilir” dedi.

Times gazetesine konuşan yetkililer daha şimdiden Güney Londra’daki A22- A23 ve şehir merkezinden geçen A100 otoyollarından şeritlerin kaldırıldığını ve bu uygulamanın önümüzdeki günlerde şehrin diğer kalabalık yollarına da ulaştırılacağını belirtti.

DENEMELER BAŞLADI

Wiltshire ve Derby’de de bu sistemin denenmekte olduğu, ayrıca Norfolk’ta da denemelere başlanması için hazırlıklar yapıldığı açıklandı.

Yol güvenliğini sağlamak için kampanyalar yürüten RoadPeace yardım derneği uygulamayı sevinçle karşıladı ve şeritsiz yolların birçok hayat kurtaracağına inandıklarını söyledi.

A.AEtiketler: trafik şeritleri ingiltere ingiltere şerit


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • 23 Nisan'ı Yüreklerinde Hissettiler!
  25 Nisan 2019, 09:50
 • Hiperleksi ne demek? Çocuğun hiperleksi olduğu nasıl anlaşılır?
  24 Nisan 2019, 15:24
 • Şizofreni erken fark edilir mi?
  24 Nisan 2019, 09:01
 • Beynin cinsiyeti var mı?
  24 Nisan 2019, 08:59