İngiliz Ordusu'ndan psikolojik operasyon tugayı

İngiliz Ordusu, Sosyal Medya Savaşına Psikolojik Operasyonlar Tugaylarıyla Katılıyor.

İngiliz Ordusu'ndan psikolojik operasyon tugayı

İngiliz Ordusu, psikolojik savaşta ve özellikle sosyal medyanın kullanımı konusunda uzmanlaşmış yeni bir tugayı getiriyor. Piyade, süvari, topçu ve mühendisler ile yüzlerce yıldır oluşturduğu ordu birliklerinden farklı olarak, 77 Tugay’ı operasyonları daha farklı bir şekilde etkilemeye çalışacak.

'HAFTA SONU SAVAŞÇILARI'

Birimler, 1.500-2.000 erkek ve kadının oluşturduğu operasyonel bir bütünlük içerisinde olacak. Her biri kendi uzmanlığını Ordu, Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri'nden tugaylara tahsis edilen alt birimlerden getirilerek oluşturuluyor. Bunlar arasında psikolojik operasyonlar, medya bilgi işlemleri ve istikrar destek grubu gibi uzmanlar yer alacak. Bunlar, çoğunlukla şiddet içeren araçlarla ilgili kelimeleri ve fikirleri kullanmakla ilgilenen grupları inceleyecek. Tugayın yaklaşık % 42'si yedek “hafta sonu savaşçılarından” oluşacak.

Birim, sosyal medya da dahil olmak üzere sanal alan ortamları aracılığıyla bilgi işlemlerini yürütecek, Bu, “yeni bir tür savaşın yönetiminin” bir parçası.

BU TUGAY NİÇİN KURULDU?

Tugay, güç ve askeri gücün artık modern savaşta ihtiyaç duyulan tek araç olmadığının kabulünü simgeliyor. Güvenlik, hukuk ve düzen ve gelişme gibi faktörler sıklıkla sorunlu bir ilişkide birbiriyle ilişkilidir.

Bu, Afganistan ve Irak'taki savaşlar sırasında özellikle belirginleşti. Uygun hikayenin doğru kitleye ulaşması gerekiyor. Yeni tugay, bu son karşı devrimcilerin ve düzensiz savaşların dersleri üzerine kuruldu.

77 Tugay'ına tahsis edilen birimlerden bazıları, Afganistan ve Irak'tan operasyonel deneyime sahip olacak. Ancak, Berkshire'da bir araya getirilmeleri, öğrenilen derslerin en üst düzeye çıkarılması ve iyi bir örgüt kültürünün geliştirilmesi için önemli birunsur. Bu yeni tugay, II. Dünya Savaşı'nda savaşan İngiliz-Hint gerilla kuvveti olan ünlü Chindit’in savaşın değişen doğasına nasıl uyum sağladığını anlamaya odaklanır. Bu grup, Burma'nın ormanlarında Japonlarla savaşmak için düşman hatlarının gerisinde çalıştı.

Bu yeni tugayı farklı kılan şey, şiddet içermeyen ve ölümcül olmayan ethosudur. Silah ve mühimmat yerine, bilgiyi çevrimiçi ortamda kullanarak şekillendirecek. Örneğin, güvensiz ve başarısız devletlerde barışın inşasını, insani müdahaleyi ve gelişmeyi desteklemek için kullanılabilir.

ÇATIŞMALAR ÇOĞALIYOR

Afganistan'da olduğu gibi, savaşın sona ermesiyle çoğu zaman, ihtilafları, reformun başarılması için karşı koyulması gerektiğini teşvik eden anlatılar, çatışmaların çoğalması sebep oluyor.
Aynı zamanda Dışişleri Bakanlığı ve Uluslararası Kalkınma Departmanı ile faaliyetlerini koordine edebilir, bu da onu İngiliz dış politikası ve dış ilişkiler için önemli bir araç haline getirebilir.

Rusya, daha agresif bir şekilde, bu tür kampanyaları 2014'te Kırım'ın Rusya veya Ukrayna'nın bir parçası haline gelmesi konusunda aceleyle organize edilen referanduma meşruiyet kazandırmak gerektiğinde büyük bir etki yarattı. Paylaşılan bir tarihin bir anlatımı yayılmalı ve çevrimiçi medya bunu yapmak için son derece yararlı oldu.

Theconversation.com
 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Gebelik döneminde depresyon ve anksiyete bozukluklarının sık görüldüğünü belirten uzmanlar, anne adayındaki ruhsal hastalığın tedavi edilmemesinin ann
  • “Mutluluk bilimi” olarak da adlandırılan pozitif psikoloji, son yıllarda dünya çapında ilgi görüyor. Üsküdar Üniversitesi’nin 2013 yılından itibaren z
  • Yeni yılı mutlu geçirmek için pozitif düşünün! Yeni başlangıçlar için pozitif düşünün.
  • Hedef belirlemek için en uygun an nedir?
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Anksiyeteyi anlattı. ‘Kibir, öz beğenidir. Bencil insanlar bu yüzden mutlu olamıyor. Çünkü insanın psikolojik doğası yalnız y
  • İnsanın dünyaya geldiği andan itibaren öğrenme sürecinde olduğunu kaydeden Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Öğrenmek yeni durumlara uyum sağlama becerisidir.
  • Randevu Al