İletişim dekanları toplandı

İletişim Fakültesi Dekanları toplantısının 23’üncüsü Ankara’da gerçekleştirildi. Toplantıya Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazife Güngör de katıldı.

İletişim dekanları toplandı

İletişim Fakültesi Dekanları toplantısının 23’üncüsü Ankara’da gerçekleştirildi. Toplantıya Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazife Güngör de katıldı.

ildektoplantiİletişim Fakültesi Dekanları (İLDEK) Toplantısının 23’üncüsü 11-12 Haziran tarihlerinde Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda iletişim eğitiminin geliştirilmesine ilişkin görüş alış verişinde bulunuldu. YÖK, medya ve iletişimle ilişkili yetkili kurum ve kuruluşların da paydaşlığında çeşitli çalışmalar gerçekleştirildi. Türkiye’deki iletişim fakültelerinin dekanlarının, çeşitli medya kuruluşlarında görev yapan medya profesyonellerinin ve Radyo Televizyon Üst Kurulundan üst düzey yetkililerin de hazır bulunduğu toplantıda iletişim fakültelerinde “Öğretim Üyesi Yetiştirme Projesi” (ÖYP) kapsamında araştırma görevlisi statüsüyle lisansüstü eğitimi gören öğretim elemanlarının sorunları tartışıldı. Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazife Güngör’ün de katıldığı toplantının bir diğer gündemi ise sarı basın kartıydı. Güngör toplantıya ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu. “İletişim Fakültelerinde yönetici düzeyinde görev yapmakta olan öğretim üyelerine verilmekte olan sarı basın kartının kapsamının genişletilmesi gereği vurgulanarak bu konuda Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü düzeyinde gerekli girişimlerin başlatılması kararı alındı. Toplantının önemli bir diğer gündem konusu İLAD’ın öncülüğünde masaya yatırılan akreditasyon konusuydu. İletişim Fakültelerindeki bölümlerin akreditasyonunda yetkili organ olma hazırlığı içerisinde bulunan İLAD bundan böyle bu yöndeki çalışmalarını ve YÖK düzeyinde başlatmayı planladığı girişimlerini İLDEK’in de desteği ve paydaşlığında sürdürecek.” 23’üncü iletişim fakültesi dekanlar toplantısı, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş tarafından verilen resepsiyonla sona erdi.

Etiketler:


Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Alerjiler genetik midir? Vücutta neden alerji gerçekleşir?
  21 Mayıs 2019, 09:34
 • Şizofreni nasıl anlaşılır? Mevsimsel geçişler tetikliyor mu?
  20 Mayıs 2019, 13:41
 • Şizofreni belirtileri neler? Tedavisi var mı?
  20 Mayıs 2019, 10:45
 • Buket Aydın 40'ta sordu, yazar Cemalnur Sargut yanıtladı!
  20 Mayıs 2019, 09:20