İDAM DEĞİL KİMYASAL HADIM!

İDAM DEĞİL KİMYASAL HADIM!

Şaban ÖZDEMİR(NPGRUP)

Prof. Dr. Nevzat Tarhan idam değil kimyasal hadım dedi. İşte Tarhan’ın görüşleri…

 


Kayseri olaylarıyla gündeme gelen çocuklara yönelik cinsel istismar, tecavüz olayları Türkiye’nin bu günlerde yakından ilgilendiği, tartıştığı konular arasında. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan bu kişilere kimyasal hadım’ın yapılması gerektiğinin altını çizdi.

TGRT FM’de katıldığı programda konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan pedofili hastalarına idam değil kimyasal hadım uygulanması gerektiğinin altını çizdi.

Katıldığı programda Tarhan;

Bu kişiler incelendiğinde akıl hastası olmadığı ortaya çıkıyor. Çoğu kişilik bozukluğu, karakter bozukluğu pedofoli kişiler bunlar. Bu kişilere ya ceza ya da ıslah yolları uygulanmalı. Caydırıcı şeyler yapılmalı. Bu kişilerin davranışları önce cinsel istismar sonra cinsel taciz, daha sonra cinsel cinayetle sonuçlanıyor. Erotik materyallerle çok ilgileniyorlar. Cezalar üst sınırdan verilmeli ki caydırıcı olsun.

KİMYASAL HADIM İDAMDAN DAHA CAYDIRICI


Bu kişilere kimyasal hadım yapılmalı. İğneleri var. Vücutta yüksek olan hormonları dengeliyor. Kimyasal hadım yapmak idamdan daha caydırıcı.

Nasıl ki bağımlılık hastalıklarında kişi kullandığı maddeyi görünce kişi ateşe atlar gibi saldırıyor. Bu kişilerde aynı şekilde sekse saldırıyor. Nasıl o kişiler o arama davranışını azaltan ilaç veriliyorsa bu kişilere de bu ilaçları verebiliriz. Yalnız ilaçlar sürekli olmalı çünkü ilaç verilmediği taktirde kişi 6 hafta sonra tekrar eski haline gelebiliyor.

ANNE VE BABALARA UYARI

Anne ve babalar çocuklarını küçük yaştan itibaren tedbirli yaşamayı öğretmeli. Onları korkutmadan vücudunun özel yerlerine başkalarının dokunmamasını 7 yaşından önce çocuklarına öğretmeleri gerekiyor.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al