Horlama Tedavisi

Horlama ve uyku bozuklukları hastanın uyku kalitesini ve yaşam kalitesini düşüren önemli nedenlerdendir. Horlama ve uyku bozukluklarının tedavisinde birçok farklı yöntem kullanılmaktadır.

Horlama Tedavisi
Paylaş:

Gerek cerrahi gerekse de cerrahi olmayan yöntemlerin yanı sıra horlama önleyici yastık ya da kemer gibi çeşitli aparatlar ile hastaların sağlıklı bir uykuya dalması ve horlama sorunundan kurtulması mümkündür. Horlama tedavisi horlamanın nedeni göre de değişmektedir.

Horlamanın Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri

Horlamanın birden fazla nedeni vardır. Bazen aşırı yorgunluk durumunda geçici olarak da görülebilen horlamanın nedenleri çeşitlidir. Örneğin burun eti ya da burun kemiğinde görülen eğrilik horlamaya neden olabilmektedir. Bunun yanı sıra çeşitli uyku bozuklukları ile de horlama görülebilmektedir. Uyku apnesi ile horlama birlikte seyredebilmektedir.

Uyku apnesi hastanın nefes alıp vermesinde görülen ani kesintilere verilen isimdir. Uyku apnesi horlama ile birlikte anılan bir hastalık olup, kalp krizi gibi daha ciddi hastalıklara da davetiye çıkarmaktadır. Bu nedenle hastaların uyku apnesi ya da horlama şikayetlerini ihmal etmemeleri gerekmektedir.

Horlama tedavisi için birden fazla yöntem mevcuttur. Örneğin burun etinden kaynaklanan horlama sorunlarının tedavisinde cerrahi yöntemler kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra lazerli burun ameliyatları ile ağrısız ve kansız tedavi imkanı sağlanabilmektedir.

Horlama önleyici burun spreyi ya da horlama önleyici yastık gibi çeşitli aparatlar ile geçici olarak horlama şikâyetlerine çözüm üretilse de genel anlamda kesin çözüm için tedavi olmak çıkar yoldur.

Horlamanın Tıbbi Tedavisi İçin Kurumumuza Başvurabilirsiniz

Horlama ve diğer uyku bozuklukları ciddi hastalıklara davetiye çıkaran ya da diğer hastalıkların belirtisi olabilen rahatsızlıklardandır. Ayrıca hastanın yaşam kalitesinde de büyük düşüşler yaşamasına neden olabilmektedir. Bu nedenle horlama tedavisi önemlidir.

Horlamanın ve çeşitli uyku bozukluklarının tedavisi için kurumumuzu tercih edebilirsiniz. Türkiye’nin en önemli ruh ve beyin hastaneleri grubunu oluşturan kurumumuz çeşitli disiplinlerin bir arada uyum içinde çalıştığı bir yapıya sahiptir. Uyku bozukluklarının yaşam kalitenizi etkilemesine izin vermemek için cerrahi olmayan yöntemleri tercih ediyorsanız kurumumuzun deneyimli doktorlarından gereken bilgiyi alabilirsiniz. Horlama tedavisi ve uyku apnesi gibi uyku bozukluklarının tedavisi için doktorlarımıza güvenebilirsiniz.Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: