Horlama protezi nedir işe yarar mı

Horlama problemi hayat kalitesini olumsuz etkileyen ve birçok insanın hayatında yer alan bir problemdir.

Horlama protezi nedir işe yarar mı

Horlama aslında ağız ve burun arasındaki hava yolunun daralması sonucunda ortaya çıkan bir gürültüdür. Horlama protezi hava yolunun açılmasına yardımcı olarak horlamayı önler. Horlama protezi alt ve üst dişler üzerine takılan plaklardan oluşur.

Horlama protezi başka sağlık problemi olmayan kişilerde işe yarayan bir çözümdür. Oldukça rahat ve basit bir çözüm sunar. Cerrahi işlem gerektirmeyen bu yöntemle ekonomik ve konforlu bir çözüme kavuşabilirsiniz. Horlama protezlerini diş hekimleri uygular. Eğer canınızı sıkan ve devam eden horlama problemi yaşıyorsanız horlama protezi en iyi seçenek olacaktır.

HORLAMANIN NEDENLERİ VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Aşırı kilo, sigara ve alkol kullanımı, aşırı stres, genetik yatkınlık, kas gevşetici ya da sakinleştirici ilaçlar kullanmak horlama nedenleri arasında yer alır. Horlamanın tedavi yöntemlerinde cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemler bulunuyor. Boğaza basınçlı hava veren maske uygulaması, uvulopalatoplasti ameliyatı ve horlama protezi tedavi yöntemlerini oluşturuyor.

Diş hekimlerinin kolaylıkla uyguladığı horlama protezi tedavi yöntemleri arasında en rahat ve basit olanı olarak avantajlı bir seçenek olarak görülüyor. Horlama protezi kullanımı oldukça kolay ve konforlu olan horlamayı önleyen en iyi çözüm olarak rahatlıkla tercih edilebilir. Horlama sıkıntısı çekiyor ve kurtulmak istiyorsanız uzman diş hekiminden horlama protezi isteyebilirsiniz.

HORLAMA PROTEZİ NASIL KULLANILIR

Alt ve üst dişler üzerine yerleştirilen horlama protezi diş hekiminden alındıktan sonra gece yatmadan önce ağız içine yerleştirilir. Horlama protezi sayesinde dil kökü öne gelerek hava yolu açılır ve horlama engellenir. Horlama protezi kullanmak oldukça basit ve konforludur. Kişinin ağız ve diş yapısına uygun olarak yapılan horlama protezleri kolayca takılıp çıkarılabilir.

Horlama protezi sadece gece yatarken kullanılmalıdır. Horlama protezi diğer horlama tedavi yöntemlerine göre hem daha ucuz hem de daha basit bir yöntemdir. Geceleri takıp sabahları çıkaracağınız horlama protezi uykunuzun çok daha konforlu olmasını sağlar. Rahat nefes alır ve horlamaya neden olan nefes daralmalarından kurtulursunuz.

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Horlama, sosyal hayatı ve insan sağlığını etkileyen ciddi bir rahatsızlıktır. Kişinin yaşamını olumsuz yönde etkilen horlama tedavisi nasıl yapılır so
  • Horlamak hem sosyal bir problem hem de bir sağlık sorunudur. Misafirliğe gittiğiniz bir evde uyurken hem kendiniz rahatsız olabilir hem de ev halkını
  • İnsanın en temel ihtiyaçlarından biri olan uyku, beyindeki dikkat ve öğrenme süreçlerinin gelişiminde çok önemlidir.
  • Horlama erkeğin kendisinden çok partnerini zorlayan bir tablo… İşte 10 soruda horlama ve uyku apnesi...
  • Horlama, uyku esnasında doku sistemlerinin titreşmesi ile oluşan türbülanslı havanın vücuttan dışarı çıkarken çıkardığı sestir.
  • Randevu Al