Horlama Önleyici

Horlama genellikle hastalar uyku durumunda iken ortaya çıkan bir hastalıktır. Hastanın nefes alıp verirken zorlanması ile ortaya çıkmaktadır. Horlama genellikle hastanın kendisinin fark etmediği bir sorundur. Horlamanın nedenleri çeşitlidir.

Horlama Önleyici

Fazla kilolar, burun kıkırdak yapısında görülen bozukluklar ya da burun etinden dolayı horlama şikayetleri ortaya çıkmaktadır. Horlama önleyici tedaviler ile hastaların şikayetleri en aza indirilebilmektedir.

Horlama Önleyici Çözüm Yolları

Horlama önleyici birçok farklı cihaz bulunmaktadır. Horlama önleyici yastık, kemer ya da spreyler hastanın sorunsuz ve sessiz bir uyku uyumasını sağlamayı amaçlayan aparatlardandır. Horlama önleyici bu aparatların yanı sıra horlamaya neyin neden olduğu tespit edilerek kesin bir tedavi yöntemi belirlenebilmektedir.

Örneğin burun etinden kaynaklanan horlama şikayetlerine hastaların cerrahi yöntemlere başvurduğu da görülmektedir. Yapılan ameliyatlar ile hastanın horlaması engellenebilmektedir. Bu nedenle son dönemde hastaların horlama şikayetlerinin tedavisinde cerrahi ameliyatlar önemli bir yer tutmaktadır.

Bunun yanı sıra horlamanın kesin tedavisinde cerrahi olmayan yöntemler de bulunmaktadır. Özellikle lazer ile yapılan çeşitli operasyonlar ile hastaların horlama şikayetlerinden kurtuldukları bilinmektedir.

Son dönemde hastanın tedavi merkezlerinde uyutularak meydana gelen değişimler kayıt altına alınmaktadır. Bu ayrıntılı kayıtlar esas alınarak hastada görülen horlama şikayetlerinin nedenleri hakkında yeterli tanı ve tedavi yolları belirlenebilmektedir.

Hastaların uyku kalitelerini arttırmaya yönelik tedavi yöntemlerini çeşitlendirmek mümkün olsa da genel olarak bakıldığında horlamanın kesin nedeni belirlenerek tedaviye başlanması daha mantıklı olacaktır.

Uyku Sorunlarınız ve Horlama Şikayetleriniz İçin Bizi Tercih Edebilirsiniz

Horlama önleyici tedaviler için cerrahi yöntemleri benimsemiyor iseniz kurumumuzun horlamaya yönelik tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz. Çok sayıda farklı beyin ve davranış laboratuvarından alınan sonuçlar ile birlikte sizler de en iyi tedavi yöntemini kurumumuzda deneyimleyebilirsiniz.

Deneyimli personelleri ve gelişmiş tedavi alt yapısı ile kurumumuz gerek beyin hastalıkları gerekse de ruhsal hastalıklar ile ilgili Türkiye’nin en kaliteli hizmetini sunmaktadır. Kurumumuzda bilimsel veriler ışığında disiplinler arası iş birliği gözetilerek gereken tedaviler uygulanmaktadır. Horlamanın yanı sıra uyku bozukluklarının tedavisi için de bizi tercih edebilirsiniz. Düzenli uyku ve horlamasız geceler için sizleri kurumumuza bekliyoruz.

Horlama Önleyici

Horlama genellikle hastalar uyku durumunda iken ortaya çıkan bir hastalıktır. Hastanın nefes alıp verirken zorlanması ile ortaya çıkmaktadır. Horlama genellikle hastanın kendisinin fark etmediği bir sorundur. Horlamanın nedenleri çeşitlidir. Fazla kilolar, burun kıkırdak yapısında görülen bozukluklar ya da burun etinden dolayı horlama şikayetleri ortaya çıkmaktadır. Horlama önleyici tedaviler ile hastaların şikayetleri en aza indirilebilmektedir.

 

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Horlama, sosyal hayatı ve insan sağlığını etkileyen ciddi bir rahatsızlıktır. Kişinin yaşamını olumsuz yönde etkilen horlama tedavisi nasıl yapılır so
  • Horlamak hem sosyal bir problem hem de bir sağlık sorunudur. Misafirliğe gittiğiniz bir evde uyurken hem kendiniz rahatsız olabilir hem de ev halkını
  • İnsanın en temel ihtiyaçlarından biri olan uyku, beyindeki dikkat ve öğrenme süreçlerinin gelişiminde çok önemlidir.
  • Horlama erkeğin kendisinden çok partnerini zorlayan bir tablo… İşte 10 soruda horlama ve uyku apnesi...
  • Horlama, uyku esnasında doku sistemlerinin titreşmesi ile oluşan türbülanslı havanın vücuttan dışarı çıkarken çıkardığı sestir.
  • Horlama problemi hayat kalitesini olumsuz etkileyen ve birçok insanın hayatında yer alan bir problemdir.
  • Randevu Al