Horlama nasıl geçer

Uyku kalitesini düşüren horlama hem kişi için hem de çevresindekiler için oldukça sıkıcı bir sorundur. Horlama nasıl geçer sorusu sayısız insanın merak ettiği bir sorudur.

Horlama nasıl geçer

Kim başına bela olan horlama sorunundan kurtulmak istemez ki? Horlama ağız ve burun arasındaki hava yolunun daralması sonucunda oluşmaktadır. Horlama sorunu için cerrahi ve cerrahi olmayan tedavi yöntemleri vardır.

Her şeyden önce horlama sorununun ciddi bir hastalıktan kaynaklanıp kaynaklanmadığı anlaşılmalıdır. Eğer ciddi bir sağlık sorunu yoksa basit ve konforlu çözüm sunan horlama protezi tercih edilebilir. Hava yolunu açıp horlamayı engelleyen horlama protezi oldukça kolay kullanılan bir aparattır. Rahat nefes almak horlamanın geçmesini sağlayacaktır.

HORLAMAYI ENGELLEMENİN YOLLARI

Horlamayı engellemek için yatarken kullandığınız yastık ve yataktaki pozisyonunuzu değiştirebilirsiniz. Sert yastık kullanmak ve rahat nefes alacağınız pozisyonda yatmak horlamayı engelleyecektir. Horlamayı engellemek için yatmadan birkaç saat önce solunum yollarına iyi gelecek bitki çayları içilebilir. Başınızı bedeninizden yukarıda tutmak horlamanızı engelleyebilir.

Horlamayı engellemek için her şeyi denediyseniz uzman bir doktora başvurarak doğru tedavi yöntemiyle horlama sorunundan kurtulabilirsiniz. Horlama sorunuyla yaşamak zorunda değilsiniz. Horlama nasıl geçer diye merak ediyorsanız modern tedavi yöntemlerini değerlendirebilirsiniz.

Alkolden, sigaradan uzak durmak, egzersiz yapmak, akşam yemeklerini erken ve hafif yemek, hava kirliliğinden korunmak horlamayı engelleyecek basit değişikliklerdir.

HORLAMADAN KESİN KURTULMAK MÜMKÜN MÜ

Horlamadan kurtulmak artık kesin olarak mümkün olmaktadır. Modern tedavi yöntemleriyle horlama kesin olarak tedavi edilebiliyor.

Horlama protezi gibi pratik horlamayı engelleyen bir aparat kullanarak da horlamadan kurtulabilirsiniz. Boğaza basınçlı hava ve maske uygulaması ile de horlama sorunu tedavi edilebilmektedir. Uvulopalatoplasti ameliyatı ileri derecede horlama sorunu olanlar için uygun bir tedavi yöntemidir.

İstiyorsanız elbette horlamadan kurtulabilirsiniz. Basit ve konforlu bir yöntem olan horlama protezi kullanma yöntemi herkes için oldukça uygundur. Ancak en iyi tedavi yöntemi kişinin muayene edilmesiyle sorunun tespiti sonrasında seçilen tedavi yöntemi olacaktır. Horlama nasıl geçer sorusunun cevabı kişiden kişiye de değişebilir. Çünkü farklı kişilerde horlama nedenleri de farklı olabilir.

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Ramazan’da sağlıklı uyku nasıl uyunur? Ramazan’da uyku hijyenine dikkat!
  • Uykusuzluk çekildiği nasıl anlaşılır? Aslında adı uykusuzluk olduğu için, uykusuz kaldığında uykusuzluk problemi çektiğini anlarsın gibi yanlış bir dü
  • Kaliteli bir uykuda yastık önemli rol oynuyor. Boynunda kireçlenme ve fıtık gibi problemleri olanlarda yastık seçiminin daha çok önem kazandığını beli
  • Uyku bozuklukları ile psikiyatrik bozukluklar arasındaki ilişkiye dikkat çeken Dr. Mohammed Nami, beynin ana çatısı ve ana sütununun uyku olduğunu vur
  • Kâbuslar, uyku terörü, uyurgezerlik gibi uyku bozuklukları çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerini olumsuz yönde etkiliyor.
  • Gece uykusunun kaçmaması için gündüz en fazla bir saat uyunmalı… Sağlam bağışıklık için iyi bir gece uykusu şart!
  • Randevu Al