Horlama ameliyatı olanlar

Horlama sorunu olan insanlar hem aile yaşantısında hem de toplum içinde sıkıntı yaşayabilirler. Horlamayı genellikle kişinin kendisi değil de yakınları fark etmektedir.

Horlama ameliyatı olanlar

Horlama ameliyatı olanlar, uzun süre horlama sorunu ile mücadele etmiş ve sonunda yakınlarının da baskısıyla doktora gitmiş kişilerdir. Horlama ameliyatı olanlar bu sorundan kolaylıkla kurtulabilir.

Horlamanın o kadar çok sebebi vardır ki doktor muayenesi olmadan sorunun nereden kaynaklandığını bulmak mümkün değildir.

HORLAMA AMELİYATI OLMAYI GEREKTİREN DURUMLAR NELERDİR

Horlama; sağlıksız yaşam, fazla kilo, stres, yorgunluk gibi sebeplerin yanında cerrahi müdahale gerektiren sebeplerden kaynaklı da olabilir.

HORLAMA AMELİYATI OLMAYI GEREKTİREN BAZI ÖZEL DURUMLAR VARDIR;

•             Burun eğriliği

•             Dilin normalden büyük olması

•             Geniz eti

•             Büyük bademcik

•             Küçük dil ve yumuşak damak sarkıklığı

•             Sinüzit

Bunlar horlamanın sebeplerinden sadece birkaçıdır. Kişiye göre değişen sebepler olabilir. Örneğin; aşırı kilolu insanlarda horlama sorunu çok daha fazla yaşanır. Böyle bir durumda öncelikle kilo vermek hedeflenmelidir.

Eğer doktorunuz ameliyat olmanızı gerekli görürse, ameliyat sonrası horlama sorununuzdan kurtulabilirsiniz. Bu tarz ameliyatlar kolay ve başarılı bir şekilde sonuçlanır. Horlama ameliyatları korkulacak türden ameliyatlar değildir. Horlama ameliyatı olanlar, genellikle horlama sorunundan kurtulur ve daha kaliteli bir yaşam sürmeye başlarlar.

HER HORLAMA BİR SAĞLIK SORUNU MUDUR

Horlamanın dereceleri ve çeşitleri vardır. Basit horlama sorunu olan kişiler yaşam koşullarını düzelterek ameliyat olmadan düzelebilirler. Kesintisiz horlamalar genellikle basit horlama olarak tanımlanır. Bu kişilerde solunum düzensizliği, tıkanmalar olmuyor ise öncelikle horlamaya neden olan etkenler araştırılır. Aşırı yorgunluk, uykusuzluk gibi sebeplerden kaynaklanıyor olabilir.

Horlamaya sebep olan etkenlerin aslında horlamanın bir sonucu olabileceği de unutulmamalıdır. Horlama sorunu olan kişi uyurken solunum sırasında fazla güç harcayabilir ve bu da kişinin gün boyunca yorgun ve halsiz olmasına neden olur. Ayrıca etrafındakileri de rahatsız edebilir.

Horlama ameliyatı olanlar, cerrahi müdahale gerektiren özel sebeplere sahip kişilerden oluşur. Doktora gitmeden bu sebeplerin neler olduğunu ve ne şekilde tedavi edileceğini bilemezsiniz. Eğer siz de horladığınızı biliyor ya da çevrenizden duyuyorsanız vakit kaybetmeden bir doktora başvurmalısınız.  

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Horlama, sosyal hayatı ve insan sağlığını etkileyen ciddi bir rahatsızlıktır. Kişinin yaşamını olumsuz yönde etkilen horlama tedavisi nasıl yapılır so
  • Horlamak hem sosyal bir problem hem de bir sağlık sorunudur. Misafirliğe gittiğiniz bir evde uyurken hem kendiniz rahatsız olabilir hem de ev halkını
  • İnsanın en temel ihtiyaçlarından biri olan uyku, beyindeki dikkat ve öğrenme süreçlerinin gelişiminde çok önemlidir.
  • Horlama erkeğin kendisinden çok partnerini zorlayan bir tablo… İşte 10 soruda horlama ve uyku apnesi...
  • Horlama, uyku esnasında doku sistemlerinin titreşmesi ile oluşan türbülanslı havanın vücuttan dışarı çıkarken çıkardığı sestir.
  • Horlama problemi hayat kalitesini olumsuz etkileyen ve birçok insanın hayatında yer alan bir problemdir.
  • Randevu Al