Hiperaktif Çocuklar için neler yapılmalı?

Kendini dikkat eksikliği ile birlikte gösteren hiperaktivite bozuklukları özellikle çocukluk çağlarında bu soruna sahip olan çocukların ebeveynleri için oldukça zorlu olmaktadır.

Hiperaktif Çocuklar için neler yapılmalı?

Dikkat eksikliği konusu özellikle okul başarısında olumsuz bir etki yapan hiperaktif çocuklar hareketliliklerini durduramamaları sebebiyle kendi anne babalarının yetişemediği bir hıza sahip olmakta ve anne babalar için son derece yorucu bir bakım sürecinin gerçekleşmesine sebep olmaktadır. Hiperaktif çocuğa sahip olan ebeveynlerin bu sorun karşısında mutlaka uzman bir psikiyatri desteği alarak sorunu çözmesi gerekmektedir.

HİPERAKTİF ÇOCUKLAR NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Her ne kadar soruda hiperaktif çocuklar için tedavi edilme söz kalıbı kullanılmış olsa da hiperaktivite bir hastalık olarak algılanmamalıdır. Çocuğun hem dikkat eksikliği hem de hiperaktivite noktasında daha normal bir seviyeye çekilmesi ile kendini gösterecek olan tedavi biçimlerinde çocuğun sahip olduğu hiperaktivite özelliklerinin başka bir alana aktarılması ile tedavi edilmesi gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir ilaç tedavisine gerek kalmadan yapılacak sosyal uygulamalarla birlikte çözüm elde edilen çocuklarda yüksek oranda başarı elde edildiği için öncelikle bu yol denenerek çözümler üretilmeye çalışılmaktadır.

HİPERAKTİF ÇOCUKLAR HANGİ HASTANEYE GÖTÜRÜLMELİ?

Ailelerin bilinçsizliği sebebiyle hiperaktif çocuklar ile ne yapacağını bilmeyen aileler çok farklı yerlerde tedavilerini arayabiliyor. Ancak iyi bir psikiyatri kurumu ile birlikte gerçekleştirilen tedavi sürecinin sonucunda hiperaktif çocuklar için etkili düzelme eğilimlerinin gözlenebileceği durumlar yaratılabilmektedir. Bu noktada ebeveynlerin öncelikle kendilerine en iyi şekilde hizmet verecek olan bir sağlık kurumunu bulması gerekir. İnternet üzerinden uzmanlar tarafından ele alınan yazılara ev sahipliği yapan e-psikiyatri.com sitesi bu konuda aileler için en iyi kaynaklardan biri olmaktadır. Buradan edindiğiniz bilgilerle hiperaktivite seviyelerini kontrol altına alabilecek uygulamaları sürdürüp çocuğunuz ve kendiniz için hayatı daha kolay hale getirebilirsiniz.Etiketler: hiperaktivite hiperaktif çocuk


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Uyuşturucu ile mücadelede alınan önlemler neler?
  07 Aralık 2018, 10:00
 • Alzheimer hastalığında kimler risk altında?
  06 Aralık 2018, 14:09
 • Bilinç nedir? Karanlığın beş atlısı nelerdir?
  04 Aralık 2018, 13:00
 • Neden duygularımız var?
  04 Aralık 2018, 09:53