Heteroseksüel kadın pek azmış!

İngiltere’deki Essex Üniversitesi’nden bilim insanları çekici çıplak erkek ve kadın görüntüleri içeren videolar izlettikleri 235 kadının gözbebeği hareketlerini inceledi.

Heteroseksüel kadın pek azmış!

Uzmanlar, araştırmaya katılan tüm kadınların yüzde 82’sinin; heteroseksüel olduğunu söyleyen kadınların da yüzde 74’ünün hem erkek hem de kadın vücutlarına bakarken gözbebeklerinin büyüdüğünü tespit etti. Önceki araştırmalarda gözbebeği büyümesiyle, cinsel uyarılma arasında ilişki tespit eden araştırmacılar bu deney sonrasında “kendisini heteroseksüel olan kadınların da kadınlara ilgi gösterdiği” sonucuna vardı.

Ya biseksüel ya eşcinselAraştırmayı gerçekleştiren ekipten psikolog Gerulf Rieger, Independent gazetesine yaptığı açıklamada “Kadınları tahrik eden şeylere baktığımızda ya biseksüel ya da eşcinsel olduklarını, hiçbir zaman tamamen heteroseksüel olmadıklarını görüyoruz” dedi. Benzer bir araştırma erkekler üzerinde henüz yapılmadı.

AFPEtiketler: heteroseksüel heteroseksüel nedir heteroseksüel hakkında heteroseksüel kadınlar cinsellik seks cinsellik hakkında


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • TMU tedavisi nedir?
  13 Şubat 2019, 09:09
 • Kalp sağlığı nasıl korunur?
  12 Şubat 2019, 09:59
 • Bağışıklık Sisteminizi güçlendirin!
  12 Şubat 2019, 09:03
 • 10 kişiden 8'i bağımlı!
  11 Şubat 2019, 16:04