HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN

HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN

Hürriyet Aile

Hayal kurmayan insan yoktur herhalde. Özellikle ikramiyelerle ilgili olarak pek çok insan hayal kurmuştur.

 


Hayatta şansımızın bir gün güleceği şeklindeki hayaller zaten hepimizin olağan hayalleridir. Büyük bir eve kavuşmak, iyi bir iş bulmak, büyük paralar kazanmak ve hayalimizdeki gibi bir insanla beraber olmak… Daha binlerce hayal sıralanabileceğini anlatan Psikolog Serap Duygulu, hayallerimizin peşinden gitmemiz gerektiğini söylüyor.

Bu hayal meselesi düşünürlerin de çok ilgisini çekmiş olmalı ki büyük büyük laflar etmişler: Mesela W. Russel: “En büyük işler büyük hayal sahipleri tarafından başarılmıştır” demiş.

“Bir hayal inşa edin, daha sonra hayal de sizi inşa eder” diyen de Robert Schuller. En muhteşem olan söz isr Mevlana’dan: “Ne düşünüyorsan O’sun…”

HAYAL EDİN GERÇEK OLSUN


Gerçekten de ne düşündüğünüz ya da diğer deyişle ne hayal ettiğiniz önemlidir. Çünkü gerçekleşebilir.
Eğer ciddi anlamda hayal ettiğiniz şeye inanıyorsanız gerçekleşmesi kesindir. Çünkü o uğurda çaba harcarsınız, beyniniz bütün enerjisini sizin hedeflerinize ulaşmanız için seferber eder. Psikolojide ‘Algıda Seçicilik’ denilen şey devreye girer ve siz hayalinize ulaşmanızı sağlayacak her tür fırsatı fark etmeye başlarsınız.

Şimdiki moda deyimle inanç kalıplarınız yeniden oluşturulur, hayal ettiğiniz her şey daha önce imkansız olarak görünürken bir anda olabilir olduğunu düşünmeye başlarsınız ya da nasıl gerçek olabileceği konusunda kafa yormaya çalışırsınız. Sonra bir bakarsınız ki olmuş, daha doğrusu pek çok insanın hayali olmuştur.

Hayalleri gerçek olanlara dikkat edin, neredeyse tamamı son derece iyimser, olumlu, girişken, sıcakkanlı ve çevresindeki insanlarla iyi ilişkiler kurma becerisine sahipler. Öncelikle kendilerine inanıyorlar sonra hayal ettiklerine ve hayallerinin gerçekleşebileceğine… Son olarak da bu uğurda çaba harcıyorlar.

Eğer diyorsanız ki “Aman nerde ben de o şans?” Haklısınız, asla böyle bir şansınız olmaz. Aksiliklerin peşinizi bırakmadığını düşünüyorsanız gerçekten de bütün aksilikler gelir sizi bulur. Çünkü çekersiniz. “Nasıl çekerim?” derseniz düşünceleriniz ve hayalleriniz yoluyla çekersiniz.

KUANTUM FİZİĞİ'NİN ETKİSİ


Bütün bunların yeni yeni ortaya konan çok ilginç açıklamaları var, tamamen bilimsel araştırmalardan çıkan sonuçlar mevcut. Olay aslında yine bu dönemin moda söylemlerinden birinden kaynaklanıyor o da Kuantum Fiziği.

Vücudumuz da kuantum enerji dalgalarından ve bu dalgaları oluşturan taneciklerden oluşuyor. Bu tanecikler atomları; atomlar molekülleri; moleküller de hücreleri oluşturuyor. Bilindiği gibi ışık hızı maddenin temel hızıdır ve sabittir. Ancak son araştırmalar enerjinin ışıktan daha hızlı gidebildiğini gösterince bilim adamları büyük bir şok yaşadılar.

Bu durumda bırakın dünyayı evrenin her köşesine inanılmaz hızlarda ulaşmak mümkün gibi görünüyor.
Üstelik bunu bedensel varlık olarak değil sadece düşünce yoluyla yapmak da mümkün. İnandığınız ve hayal ettiğiniz her şeyi gerçeklik düzeyine çıkarmanın yolu da belli. Bütün taneciklerin gerçekliğini belirleyenin dönüş biçimleri olduğunu da bildiğimize göre hayallerimize çok dikkat etmek zorundayız.

İşin biraz ağır fizik içeren kısmını bir kenara bırakıp güzel hayaller kurmaya başlayabiliriz. Üstelik hayallerinizin peşinden gitmek de şart oldu. Biliyoruz ki hayal edip inanınca gerçekleşiyor. Sevdiğiniz insana ulaşmak, eğitiminizi tamamlamak, hayatta kendinizi gösterebilmek ve de daha çok kazanmak için bol bol hayal kurun ve gerçekleştirmek için bütün çabayı gösterin. Ama en çok sevdiğiniz insan için çaba gösterin, uğraşın. Aşk başka bir şey çünkü. O sizi fark etmiyorsa fark etmesini sağlayın ve unutmayın imkansız aşk yoktur.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al