Havuç-muz-kefir kanseri bitirir

Kalp-damar hastalıklarından sonra en çok kanser can alıyor. Bu illetle mücadelede doğru beslenmenin önemine dikkat çeken uzmanlar, ‘Her kanser türüne karşı farklı bir gıda etki eder’ diyerek bunları sıralıyor...

Havuç-muz-kefir kanseri bitirir

Hayatı tehdit eden kanser ve türlerine karşı doğru beslenme programı önemli rol oynuyor. Her kanser türüne karşı tüketilmesi gereken ayrı bir besin olduğunu söyleyen uzmanlar, kanser ve beslenme ilişkisine dair çok özel bilgiler veriyor...

AKCİĞERE ROKA

Sarı ve yeşil sebze tüketimi özellikle akciğer kanserinde etkili oluyor. Brüksel lahanası, brokoli, maydanoz, kıvırcık, tere, roka, fesleğen gibi sebzelerin tedavi edici özellikleri bulunuyor. Bu besinler kanın akışkanlığını artırdığı için bunları tüketen kişilerde kan sulandırıcıların etkileri de yükseliyor.

GIRTLAĞA KAYISI

Gırtlak kanseriyle ilgili çalışmalar A vitaminini az tüketenlerde bu kansere daha fazla rastlandığını gösteriyor. Bu kişilere havuç, pırasa, kayısı, inek sütü gibi A vitamini zengini besinler öneriliyor.

YEMEK BORUSUNA MUZ

Özofagus (yemek borusu) kanserli hastaların yeşil ve sarı sebzeleri daha az, eti ise daha fazla tükettikleri belirtiliyor. Yemek borusu kanserinde tatlı patates ve muzun etkili olduğu görülüyor.

KOLONA KEFİR

Kanserli hastalara ameliyattan sonra protein desteği açısından süt ve süt ürünleri öneriliyor. Sütün laktozsuz veya yağsız olması tercih ediliyor. Probiyotik zenginliği yönünden özellikle kolon kanserinde tercih edilmesi gereken besinler arasında ilk sıralarda kefir yer alıyor.

MİDEYE NOHUT

 Mide kanseri olanların yeşil sebze-meyveleri az tükettiklerine dikkat çekiliyor. C vitamininin bu kanser türünde de koruyucu etkiye sahip olduğu belirtiliyor. E vitamini tüketimi ameliyat sonrası beslenme açısından önemli bulunuyor. Bu dönemde bitkisel proteinden zengin beslenilmesi gerektiği için bağırsak hareketlerinin düzenlenmesini sağlamak açısından lifli gıda ve tahıl tüketimi öneriliyor. Mercimek, nohut, fasulye gibi besinlerin yararlı etkilerinin de gözden kaçırılmaması gerekiyor.

TAKVİM

 Etiketler: havuç kefir kanser kansere yakalanmamak için nohut kanserli hastalar


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Duygusal zeka doğuştan gelen bir özellik midir? Arttırılabilir mi?
  24 Mayıs 2019, 11:34
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunda farklı tedavi yöntemleri var mı?
  23 Mayıs 2019, 11:34
 • Alerjiler genetik midir? Vücutta neden alerji gerçekleşir?
  21 Mayıs 2019, 09:34
 • Şizofreni nasıl anlaşılır? Mevsimsel geçişler tetikliyor mu?
  20 Mayıs 2019, 13:41