HAMİLELİKTE CİNSEL İSTEKSİZLİK

HAMİLELİKTE CİNSEL İSTEKSİZLİK

Anneyizbiz

Hamilelikte Kocanız Cinsel İsteksizlik mi Yaşıyor?  Erkekler, bu dönemde cinsel isteksizlik yaşayabilir. Sorun nasıl aşılır?

 


Bebeğin varlığı, çok erken hamilelik dönemlerinde bile, cinsel birliktelikte yalnız olunmadığı, bir üçüncü bireyin varlığı düşüncesiyle kocanızın cinsel arzularını azaltabilir.

Hamilelik haberinin alındığı ilk günden itibaren gelişmeye başlayan “Anne-baba” kimliği, cinsel yönde de kendini gösterir. Çoğu zaman kişi, kendi anne ve babasının cinsel bir hayatı olabileceğini kabul edemez ve bunun fikrini bile aklına getirmek istemez. Anne ve baba kimliğini yaşamaya başladığınız andan itibaren, cinsellik de boyut değiştirmeye başlamakta ve çocuğun bulunduğu bir ortamda, cinsel bir deneyimin düşüncesi bile rahatsız edici olmaktadır.

Kocanızda size yönelik cinsel isteği azaltan en önemli faktör, ilişkinin özellikle penisin rahim üzerinde yaratacağı travmanın, bebeğe zarar vereceği düşüncesidir. Bu nedenle seks denemesi, çoğu zaman eşinizin endişesi ve kendini kontrolü ile tatsızlaşır.Hamilelikte mutlaka seks yapılması gerektiği düşüncesi ve sizin fiziksel yapınızdaki değişiklikler nedeni ile eşinize artık çekici gelmediğinizi düşünmeniz, seksi, zevk için yaşanan bir paylaşımdan çok, yapılması gerekli bir görev haline getirir. Eşiniz sizi hala çekici bulduğunu kanıtlamak için seksi, “yapmak zorunda kaldığı bir işlev” olarak hissedebilir.

SORUNU NASIL AŞACAKSINIZ?

Eğer sizde veya eşinizde cinsel istek artmış, diğerinde azalmış ise o zaman problemlerin ortaya çıkması muhtemeldir. Cinsel isteksizlik ile karşılaşan bir çiftin, bu düşüncelerini birbirleri ile paylaşmaları, sorunu çözecek en önemli anahtardır. Seksin mutlaka cinsel birleşme ile sonuçlanması gerekmediğini, dokunma, sarılma, okşama ve sevgi sözcüklerine de ihtiyaç duyduğunu unutmayın.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al