Hamilelik sırasında ne gibi değişiklikler yaşanır?

Günlük yaşamı ve insan psikolojisini etkileyen tüm konular Psikoyorum’da uzmanların katılımıyla ele alınıyor.

Paylaş:

SKYTURK ekranlarında yayınlanan Psikoyorum’da izleyiciler canlı telefon bağlantıları ve SMS ile sorularını iletiyorlar. Konuların etraflı biçimde ele alındığı programın bu akşamki konukları Prof. Dr. M. Kemal Arıkan ve Uzman Psikolog Çiğdem Demirsoy olacak.

Hamilelik ve psikiyatri konusunda bilinmesi gerekenler nelerdir? İstenmeyen gebeliklerde durum nedir? Hamilelik öncesi hangi duygular yaşanır? Babanın hamilelik döneminde nasıl destek vermesi gerekir? İlk çocuk ise durum farklı, ikinci çocuk ise farklı mıdır? Hamilelik sırasında ne gibi duygu durum değişiklikleri yaşanır? Bu değişiklikler kişilik yapılarına göre değişir mi? Hamilelik psikoloji nedir? Yapılan yanlışlar, tartışmalar, kavgalar anne karnındaki bebeği etkiler mi? Kaygısı yüksek olan anne adayları hamilelik döneminde neler yaşarlar? Anksiyeteyi gidermek için neler yapılmalıdır? Psikiyatrik ilaçlar kullanan anne adayları neler yapmalıdır? İlaçları hekime danışmadan kesmenin riskleri nelerdir? Hamilelik sırasında psikoterapi desteği ne gibi yararlar sağlar? Doğum sonrasına ne gibi etkileri olur yaşananların? Anne babalığa hazır olmanın olumlu etkileri neler olabilir? soruların cevapları aranacaktır.

Uzman Psikolog Yıldız Burkovik sunduğu, yapımcılığını Ersin Turan, Koordinatörlüğünü Uğur İlyas Canbolat’ın yaptığı Psikoyorum bu gece saat 00.15 de canlı olarak ekrana gelecek.