Haftada bir seks mutlu ediyor

40 yıldan fazla süren ve 30 binden fazla insanın katıldığı seks araştırmasında haftada bir kere seks yapmanın yeterli olduğu, daha fazla seks yapmanın ise mutluluğu çok da artırmadığı öğrenildi.

Haftada bir seks mutlu ediyor

"FAZLA SEKS FAZLA MUTLULUK" DEMEK OLMAYABİLİR

Toronto-Mississauga Üniversitesi'nden araştırmayı yürüten ekipten Amy Muise da sık seks yapmanın daha fazla mutlulukla alakası olmadığını, haftada bir kez yapmanın yeterli olduğunu söylüyor.

PARTNERLE ÖZEL BİR BAĞ KURMAK ÖNEMLİ

Muise, "Bizim araştırmamıza göre partnerle özel bir bağ kurmak önemli ancak bu bağı kurmak için her gün sevişmenize de gerek yok." dedi.

Daha önce 25 bin ABD'linin üstünde yapılan bir araştırmaya da 11 bin 285 erkek ve 14 bin 225 kadın katılmıştı ve 1989 ile 2012 yılları arasında yapılmıştı. Bu araştırmada da yine ortalama haftada 1 kez sevişmenin yeterli olduğu öğrenilmişti.

SEKS VE OKSİTOSİN

Bilim adamları seks sırasında salgılanan hormonları ve etkileri incelediğinde çiftler arasında "sadakati" sağlayan bir hormon keşfettiler: Oksitosin. Oksitosin hormonunun birçok faydası var. Çiftler arasındaki güveni artıran hormonun ayrıca erkeklerin yağlı yiyeceklerden uzak durmasını sağladığı da biliniyor. Harvard Üniversitesi'nde yapılan araştırmalarda 27 yaşındaki erkek katılımcılardan bazılarında oksitosin içeren, diğerlerinde içinde tuzlu su bulunan burun spreyi kullanmasını istedi. Bir saat sonra kahvaltı verilen katılımcılardan oksitosin alanların tek dozdan sonra bile daha az yağlı yiyecek tükettiği görüldü.

AFP

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Cinsel hastalıkların tedavisinde uzmana başvurmanın önemine işaret eden Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Emine Yağmur Zorbozan, cinsel işlev bozuklukla
  • Sürekli Genital Uyarılma Bozukluğu; Cinsel uyarılmaların olağan orgazmik deneyimle çözülmiyor, saatler veya bazen günleri bulan çoklu orgazmlarla yatı
  • Dikkat! Cinsel terapiler muayehanede veya hastanede uygulanmalı! Cinsel terapiler yüzde 95 olumlu sonuçlanıyor.
  • Erkeklerin kadınlardan 10 beklentisi nedir diye sorduğumuzda gelen cevap. Erkeklerin kadınlardan 10 beklentisi nedir diye sorduğumuzda ilk sıraya "cin
  • Pandemi sürecinde sürekli aynı evde bulunmak, yaşamın rutine binmesi, özel alan ihtiyacının artması ve kişisel bakımın azalması gibi nedenler partner
  • İlişkilerde Cinsellik olmazsa olur mu? SAĞLIKLI VE DOYUMLU BİR CİNSELK YAŞAM NASIL OLMALI? CİNSEL YAŞAMDAKİ SORUNLAR HAYATIMIZI NASIL ETKİLER?
  • Randevu Al