Güzel burun 'iyi nefes alan' burun

Burun havayı ısıtıp, nemlendiren, havadaki partikülleri süzen bir organ. Ama aynı zamanda yüz güzelliğini, ifadeyi de değiştirdiği için Türkiye'de en çok yapılan estetik operasyonların başında geliyor. Kötü yapılan estetikler ise burnun mekanizmasını bozuyor.

Güzel burun 'iyi nefes alan' burun

Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahı Op. Dr. Emre İlhan, ‘En iyi burun hem güzel ve çekici görünen hem de nefes yolları açık olan ve hayat kalitemizi arttıran bir burun’ diyor.

"GÜZEL BURUN SAĞLIKLI BURUNDUR"

Dr. İlhan, "Estetik operasyonlar yaparken burnun dış yapısı nefes almayı da etkiliyor. Dışarıdan eğri olan ya da ucu düşük bir burun ya da mandalla sıkıştırılmış gibi görünen burunlar aslında sağlıklı da değildir. Aynı şekilde nefes alan burunların birçoğu incelendiğinde burnun uzun aksının genellikle düz, ucunun normal bir düzeyde ve özellikle kanatlarında mandalla sıkılmış olmayan, valv dediğimiz bölgenin güçlü olduğu burunlardır. Sonuç olarak burnun dış yapısı ve iç yapısı sağlıklı burnu oluşturan iki temel bölge olarak karşımıza çıkar." diyor.

AMAÇ "SAĞLIKLI BURUN" OLMALI

Burun estetiği ameliyatı ile amaçlanması gereken şey, burnun sağlıkla güzelleşmesi. Ben buna ‘sağlıklı burun konsepti’ diyorum. Sağlıklı burun konsepti ifadesi ile kast edilen, burnun estetik olarak yüze uyan, doğal ve güzel bir burun haline gelirken aynı zamanda sağlıklı ve yaşam kalitesini arttıracak yapıda olmasıdır.

HÜRRİYETEtiketler: güzel burun burun estetiği burun hakkında iyi koku almak


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Duygusal zeka doğuştan gelen bir özellik midir? Arttırılabilir mi?
  24 Mayıs 2019, 11:34
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunda farklı tedavi yöntemleri var mı?
  23 Mayıs 2019, 11:34
 • Alerjiler genetik midir? Vücutta neden alerji gerçekleşir?
  21 Mayıs 2019, 09:34
 • Şizofreni nasıl anlaşılır? Mevsimsel geçişler tetikliyor mu?
  20 Mayıs 2019, 13:41