Güray Ervin: Savaşta etik kavramı değişti

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi "Savaş Gazeteciliği" dersi kapsamında düzenlenen Atölyeye Savaş Muhabiri Güray Ervin’i katıldı. Üsküdar Üniversitesi İcadiye Konferans Salonunda gerçekleştirilen ve öğrencilerin dikkatini çeken programda Ervin, deneyimlerini, savaş alanlarında ki anılarını anlattı.

Güray Ervin: Savaşta etik kavramı değişti
Paylaş:

Üsküdar Üniversitesi  İletişim Fakültesi "Savaş Gazeteciliği" dersi kapsamında düzenlenen Atölyeye Savaş Muhabiri Güray Ervin’i katıldı. Üsküdar Üniversitesi İcadiye Konferans Salonunda gerçekleştirilen ve öğrencilerin dikkatini çeken programda Ervin, deneyimlerini, savaş alanlarında ki anılarını anlattı.

Sohbette savaş bölgesinde ki incelikli birçok konuya değinen Ervin, işin zorluğundan ve hayatta kalma mücadelelerinden bahsetti.

“Savaş bölgesinde bir habere gidecekseniz yanınızda ki arkadaşınızın da sizinle aynı kan grubunda olması büyük önem taşır” diyen Ervin, öğrencilere yapacakları meslek ne olursa olsun severek yapmaları gerektiğini söyledi.

Savaş bölgesinde ki etik kavramlarının değiştiğine de değinen Ervin; “Eskiden bir gazeteci kaçırıldığında kısmen zarar gelmez, bir takas için kullanılır ve serbest bırakılırdı. Şimdi ise gazeteciler bir provakasyon malzemesi olarak kullanıyor.” dedi.

Öğrencilerin ilgiyle dinlediği programda Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nurhan Kavaklı katılımından dolayı Güray Ervin’e bir teşekkür belgesi takdim etti.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: