Grip ve grip benzeri hastalıklar Hakkında

Soğuk Algınlığı, grip, bronjit, faranjit, burun akıntısı… Çok mu grip oluyorsunuz? Grip mi yoksa grip benzeri bir hastalık mı geçiriyorsunuz nasıl anlarsınız?

Grip ve grip benzeri hastalıklar Hakkında
Paylaş:

Grip, burun, boğaz ve bazen akciğerleri enfekte eden grip virüslerinin neden olduğu bulaşıcı bir solunum hastalığıdır.

Grip Belirtileri:

- Ateş

- Öksürük ve boğaz ağrısı

-  Burun akıntısı veya burun tıkanıklığı

- Kas veya vücut ağrıları ve titreme

- Baş ağrısı

- Yorgunluk

İnfluenza Virüsü nedir

İnfluenza A ve B dahil olmak üzere farklı grip türleri vardır.

Doktorlar grip veya grip benzeri hastalığınız olup olmadığını nasıl anlayabilir?

Grip, burnunuz veya boğazınızın bir testinden teşhis edilir. Grip benzeri hastalık klinik bir tanıdır, yani resmi bir test içermez. Bir doktor sizi inceleyerek karar verir.

Grip benzeri hastalık, doktorlar hangi virüsün oyunda olduğundan emin olmadığında tanı olabilir, çünkü kötü soğuk algınlığı belirtileri ve semptomları ve diğer bazı solunum virüsleri gripten ayırt etmek zor olabilir.

Grip benzeri hastalıklar, insanları bu şekilde hissettirebilecek diğer solunum virüslerini içerebilir. Soğuk algınlığı virüsleri, RSV, parainfluenza, hatta rinovirüs soğuk algınlığının en yaygın nedeni.

Grip benzeri hastalıkların bize söylediği şey, solunum sisteminizi etkileyebilecek bir virüsünüzün olması ve bu da sizi kırılgan hissetmenize neden olur.

Grip benzeri bir hastalık teşhisi, doktorunuzun grip olduğunuzu düşündüğü, ancak resmi bir grip testi yapmanın amacını görmediği anlamına da gelebilir.

Uzmanlar, “Grip testi bazıları için yararlı olabilir, ancak çoğu insan için test almayı beklemenize gerek yoktur” diyor.

WEBMD / Zeynep GüçlücanBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: