Göbeği kalın olanın beyin kabuğu ince oluyor

Uzmanlar açıkladı. Göbeği kalın olanın beyin kabuğu ince oluyor. Sağlıklı katılımcıların MR verilerin analizi sağ ventromedial prefrontal korteks kortikal incelme ve sol lateral oksipital korteksin vücut kitle indeksi (BMI ) artan bağladığını ortaya çıkardı.

Göbeği kalın olanın beyin kabuğu ince oluyor

Bu ilişki üzerine daha önceki bulguları tutarsız olmuştur. Nenad Cambridge Üniversitesi Psikiyatri Bölümü Medic , Doktora, ve arkadaşları , obezite ve gri maddeyi ölçmek için yüzey tabanlı morfometri kullanarak beyin yapısı üzerindeki etkileri arasındaki ilişkiyi  netleştirmek için çalıştı .

T1 manyetik rezonans görüntüleme (MRG) önemli tıbbi öyküsü olmayan 202 katılımcı için elde edilmiştir. BMI boy ve kilo için toplanan ölçümlere dayanarak hesaplandı. MR veri yüzey alanı , kortikal katlama ve kortikal kalınlığını ölçmek için yüzey tabanlı morfometri ile analiz edilmişti.

NASIL UYGULANIYOR?

T1 manyetik rezonans görüntüleme (MRG) önemli tıbbi öyküsü olmayan 202 katılımcı için elde edilmiştir. BMI boy ve kilo için toplanan ölçümlere dayanarak hesaplandı. MR veri yüzey alanı , kortikal katlama ve kortikal kalınlığını ölçmek için yüzey tabanlı morfometri ile analiz edilmiştir.

Beyin yapısı kurşun değişiklikler BMI artmış ya da obezite gibi beyin yapısına değişiklikler neden oluyorsa sonuçlarından belirsizdir. Onlar beyin yapısı değişiklikleri insülin direnci , düşük dereceli sistemik inflamasyon , leptin düzeyleri ve kortizol salgısı dahil olmak üzere obezite ile ilgili çeşitli faktörlerle ilişkili olabileceği düşünüldü.

Bölgesel incelme bulgularımız bile bilinen bir klinik tanıları olan genç yetişkinlerde, şişmanlık kortikal morfolojisi değişiklikleri ile ilişkili. Özellikle incelme vmPFC gözlem bu bilinen fonksiyonları ile son derece tutarlı değer dayalı karar verme bölge ve hedefe yönelik ve alışılmış yanıt arasında bir denge arabuluculuk . "

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nde ise beyin inceleme teknikleri sayesinde bu sorunlar ortadan kalkabiliyor. Yeni beyin araştırma teknikleri beyindeki yapısal ve fonksiyonel bozukluklar hakkında bilgi vermekte ve bu yolla psikiyatride de kullanım alanı bulmaktadır.

Detaylı Bilgi için...

neurologyadvisor.com

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Obezite Nedir? Obezite tipleri nelerdir? Obezite kaça ayrılır? Obezite hakkında her şeyi Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Beslenme
  • Doktorlar size obez olduğunu söylediklerinde, size kendinizi kötü hissettirmeye çalışmıyorlar. Kilonuz hakkında sizinle konuşmak için belirli bir tıbb
  • Obezite tedavisi nasıldır? Obezite tedavisi nasıl uygulanır? Obezite tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken 5 Maddeyi biliyor musunuz? İşte Obezite
  • Yeni bir çalışmaya göre, bebeklerin doğum kilosu gibi birçok faktör, 10 yaşından itibaren çocukların obez olup olmayacağını tahmin etmekte yardımcı ol
  • Obezite: Vücut kitle indeksi yüksek olanların hastalık ve ölüm riski artırıyor.
  • Randevu Al