“Girişimcilik ve Proje Kültürü” dersi Üsküdar Üniversitesinde...

KOSGEB işbirliğiyle “Girişimcilik ve Proje Kültürü” dersi Üsküdar Üniversitesinde...

 “Girişimcilik ve Proje Kültürü” dersi Üsküdar Üniversitesinde...

KOSGEB ve üniversite işbirliği kapsamında Üsküdar Üniversitesi’nde lisans programı öğrencilerine “Girişimcilik ve Proje Kültürü” dersi verilecek. Böylece öğrenciler projenin üretiminden, hayata geçirilmesine kadar bir çok konuda çok daha avantajlı olacak.  

 “Girişimcilik ve Proje Kültürü” dersi Üsküdar Üniversitesinde...Üsküdar Üniversitesi ve KOSGEB tarafından yapılan işbirliği ile lisans öğrencilerinin iş hayatı ve girişimcilik konusunda bilgilendirilmesi hedefleniyor. Üsküdar Üniversitesi ve KOSGEB arasında bu kapsamda bir protokol imzalandı.

Buna göre tüm fakültelerin bölümlerinde eğitim gören öğrencilere 32 saatten oluşan “Proje Kültürü ve Girişimcilik” dersi uygulamalı olarak verilecek.

Fikir aşamasından planlama evresine kadar tüm aşamalarda destek alacak öğrenciler, bu ders sayesinde fikirlerinin geliştirilmesi ve girişimciliğinin güçlendirilmesi imkânını yakalayacak.

Proje kapsamında öğrencinin fikri dinlenecek, o konuda alması gereken eğitimi alacak. Ayrıca öğrenciye şirket kurulması aşamasında ihtiyaç duyulan hukuki danışmanlık ve finans konusunda bilgilendirme de yapılacak. İş piyasasında güçlü olan şirket ve kurumlarla öğrenciler bir araya getirilecek; öğrenci patent almak isterse patent yol haritası konusunda kendisine destek de verilecek.

Türkiye’de bir ilk niteliğindeki uygulamada öğrenci girişimcilikte bütüncül bir destek alma şansına sahip olacak.

Bu dersi alan öğrenciler, KOSGEB, İŞ-KUR ve devletin girişimci gençlere verdiği hibelerden de kolayca yararlanabilecek.

ÜHA

Paylaş:



Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Türkiye genelinde 7 bin 140 kişinin katıldığı çalışma ilginç sonuçlarıyla dikkat çekti. Araştırmaya göre gençler ve kadınlar daha yalnız.
  • Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010 ile 2015-2022 dönemleri Birleşmiş Milletler (BM) Uyuşturucu Kontrol Kurulu Üyesi ve önceki Başkanı P
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Randevu Al