Geçmeyen Baş Ağrısı

Baş ağrısı dönem dönem her insanda görülen, stres uykusuzluk gibi durumlarda da ortaya çıkabilen bir hastalıktır. Baş ağrısı basit görünse de 40’a yakın nedeni olduğu düşünülmektedir.

Geçmeyen Baş Ağrısı
Paylaş:

Hastalar genellikle baş ağrısının üzerinde durmazlar. Fakat geçmeyen baş ağrısı şikayetleri genellikle başka bir hastalığın ya da önemli bir sorunun habercisi olacağından bu durumda bir sağlık kuruluşundan yardım almak da fayda vardır.

Geçmeyen Baş Ağrısı Şikayetleri Neden Kaynaklanmaktadır

Genellikle stres, uykusuzluk ya da yoğun çalışma temposu ile ortaya çıkan baş ağrısı bazen geçici olmaktan çıkmaktadır. Bazı durumlarda beyin tümörü ya da beyin kanaması gibi daha ciddi hastalıkların tek belirtisi olan geçmeyen baş ağrısı durumunun olası sonuçlarını engellemek için bir doktora görünmekte fayda vardır.

Geçmeyen baş ağrısı şikayetleri çeşitli migren nöbetlerinde ya da kadınların doğum kontrol yöntemi kullandıkları dönemlerde görülebilmektedir. Bunun yanı sıra yaşanan çeşitli travmalar da geçmeyen baş ağrısı şikayetlerine neden olabilmektedir. Böyle durumlarda gelişi güzel ilaç kullanmak, istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına ve hastalığın ve ağrının artmasına neden olmaktadır.

Geçmeyen baş ağrılar genellikle daha ciddi bir hastalığın belirtisi olduğundan hastaların baş ağrısının tedavisinde bir sağlık kuruluşuna başvurmaları önem arz etmektedir. Baş ağrısı aynı zamanda beyin kökenli olduğundan baş ağrısının beyin ile ilgili bir yanının unutulmaması gerekmektedir. Sürekli baş ağrısı şikâyetinden mustarip olan hastalar mutlaka bir doktora görünmelidirler.

Ciddi Hastalıkların Habercisi Baş Ağrısı Şikayetlerini Göz Ardı Etmeyin

Genellikle beyin ile ilgili ciddi hastalıkların habercisi olan geçmeyen baş ağrısı tedavisi için ilaç kullanmak yerine kurumumuza gelebilirsiniz. Türkiye’nin ilk özel nöropsikiyatri hastanesi olan kurumumuz çeşitli disiplinlerin bir arada hizmet verdiği önemli bir kurum olarak davranış bozukluklarının ve beyin hastalıklarının tedavisi konusunda sağlık hizmeti vermektedir.

Siz de sürekli baş ağrısı şikayetlerinden bunaldı iseniz sağlık kurumumuza gelerek baş ağrınızın nedenleri hakkında gerekli tetkikleri yaptırabilirsiniz. Uluslararası standartlarda ve bilimsel veriler ışığında farklı disiplinlerin bir araya gelerek tedavi imkanı sunan kurumumuz ruhsal ve beyinsel hastalıkların tedavisinde en son teknik ve araçları kullanmaktadır.Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: