Gazeteci Özay Şendir, Üsküdar Üniversitesi’nde gençlerle buluştu

Üsküdar Üniversitesi’nde düzenlenen “Toplumsal Duyarlılık ve Medya” konferansına katılan Radyo Viva ve Show Radyo Genel Yayın Yönetmeni Özay Şendir, tecrübelerini gençlerle paylaştı.

Gazeteci Özay Şendir, Üsküdar Üniversitesi’nde gençlerle buluştu

Üsküdar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ve Sosyoloji Kulübü tarafından düzenlenen “Toplumsal Duyarlılık ve Medya” konferansına katılan Radyo Viva ve Show Radyo Genel Yayın Yönetmeni, Star gazetesi yazarı Özay Şendir, toplumsal duyarlılık konusunda hem medyanın hem de bireylerin sorumlulukları olduğunu söyledi.

Gazeteci Özay Şendir, Üsküdar Üniversitesi’nde gençlerle buluştuTürkiye’de televizyonların daha çok eğlence amaçlı kullanıldığını belirten Şendir, haber programlarının izlenme oranlarının dizilerin ve eğlence programlarının çok gerisinde kaldığını söyledi.

Ülkemizde toplumsal duyarlılığa ilişkin sorunların sebebinin medya olmadığını belirten Şendir, “Evet medyanın da eleştirilecek çok yönü var ama toplum olarak biraz da kendimize bakmamız lazım. Bizim de birey olarak eksikliklerimizi görmemiz ve özeleştiri yapmamız gerekiyor” dedi.

Türkiye’de bin civarında radyo istasyonu olduğunu bunlardan 36’sının ulusal kanal olduğunu belirten Özay Şendir, radyonun en interaktif ve en insana dokunan kitle iletişim aracı olduğunu da sözlerine ekledi.

Öğrencilerin sorularını yanıtlayan ve mesleki anılarını paylaşan Şendir’e program sonunda Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Sevil Atasoy tarafından plaket verildi. Özay Şendir, öğrencilerle beraber hatıra fotoğrafı çektirdi.

Gazeteci Özay Şendir, Üsküdar Üniversitesi’nde gençlerle buluştu 2Etiketler: üsküdar üniversitesi üsküdar üniversitesi hakkında üsküdar üniversitesi öğrencileri üsküdar üniversitesi bölümleri üsküdar üniversitesi nerede üsküdar üniversitesi burslar yatay geçiş üsküdar üniversitesi burs imkanları üsküdar üniversitesi pediatrik ergoterapi kliniği ergoterapi multidisipliner bilimsel eğitim toplantısı nevzat tarhan üsküdar üniversitesi rektörü üsküdar üniversitesine nasıl gidilir farmogenetik bilimsel eğitim toplantısı Gazeteci Özay Şendir


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Psikosomatik hastalık ne demektir?
  15 Nisan 2019, 10:12
 • Beyinde pıhtı atması nedir, nasıl tedavi edilir?
  11 Nisan 2019, 17:12
 • Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Bozbuğa canlı yayında sizlerden gelen soruları cevaplıyor...
  11 Nisan 2019, 17:01
 • Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Bozbuğa canlı yayında sizlerden gelen soruları cevaplıyor...
  11 Nisan 2019, 16:52