Furkan Tarhan TOBB toplantısına katıldı

Üsküdar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Furkan Tarhan, TOBB Türkiye Yükseköğretim Meclis toplantısına katıldı.

Furkan Tarhan TOBB toplantısına katıldı

Üniversitemizin Mütevelli Heyet Başkanı Furkan Tarhan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Ankara’da düzenlediği Türkiye Yükseköğretim Meclis Toplantısına katıldı. Toplantıda vakıf üniversitelerinin temsilcileri YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'a yükseköğretim sistemiyle ilgili değerlendirmelerini sundu. Vakıf üniversitelerinin verdiği kaliteli eğitimin özellikle altı çizildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sosyal Tesislerinde gerçekleşen toplantıya Türkiye Yükseköğretim Meclis Toplantısına Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Türkiye’deki vakıf üniversiteleri Mütevelli Heyet başkanları ile rektörler katıldı.

Mütevelli Heyeti Başkanımız Furkan Tarhan’ın da katıldığı toplantıda vakıf üniversitelerinin eğitimde eşitsizliği azalttığı, üniversitelerin kontenjanlarının, iş dünyasının ihtiyaçlarına göre yeniden belirlenmesi gerektiği, teorik eğitimin pratik eğitimle birleştirilmesine özen ve önem verilmesi gerektiği vurgulandı. Vakıf üniversiteleri eğitim kalitesinin de özellikle altı çizildi.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)Etiketler: Furkan tarhan tobb toplantısı Üsküdar üniversitesi


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Madde bağımlılığının diğerlerinden farkı nedir?
  19 Mart 2019, 11:30
 • Jackson efsanesinin sonu mu?
  18 Mart 2019, 09:17
 • Sporda doğru bilinen yanlışlar!
  18 Mart 2019, 09:07
 • Parkinson yaşlılık hastalığı değil!
  15 Mart 2019, 09:06