‘Evren zıtların dengesiyle uyum içinde çalışıyor’

Prof. Dr. Nevzat Tarhan Makedonya’da Vizyon Üniversitesi öğrencileriyle buluştu. Tarhan, “Evren zıtların dengesiyle uyum içinde çalışıyor” dedi.

‘Evren zıtların dengesiyle uyum içinde çalışıyor’

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Uluslararası Vizyon Üniversitesi Öğrenci Konseyi ve Dinamik Psikoloji Kulübü öğrencilerinin düzenlediği konferansa konuşmacı olarak katıldı. “Pozitif Psikoloji” başlıklı konferansta Tarhan, duyguları ifade edebilmek gelişmişliğin göstergesi olduğunu söyledi. Konferans sonrasında Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve Üsküdar Üniversitesi arasında Akademik İşbirliği Protokolü imzalandı.

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın konuşmacı olarak katıldığı “Pozitif Psikoloji” konferansı Makedonya Uluslararası Vizyon Üniversitesi Konferans Salonunda yapıldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konferansa Üsküdar Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Zelka da katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını Vizyon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fadıl Hoca yaptı. Hoca, alanında dünyaca otorite bir ismi üniversitelerinde ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Pozitif Psikolojinin tarihi gelişimi ile dünyada ve ülkemizde yaygınlaşmasına zemin hazırlayan dinamiklere dikkat Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Batının medeniyet krizi yaşadığını söyledi.

“Evren zıtların dengesiyle uyum içinde çalışıyor”

Evren, zıtların dengesiyle uyum içinde çalıştığını ifade eden Prof. Dr. Nevzat Tarhan iyiliğin anlaşılması için kötülüğe ihtiyaç olduğunu, kötülüğün ise insanın doğasında bulunduğunu belirtti. İyilik ve kötülüğü termodinamiğin 2. Yasası Entropi kavramıyla anlatan Tarhan, erdemli insan davranışının kötülük yapma özgürlüğüne rağmen kişinin kötülük yapmaması olduğunu ifade etti.

Kişilerin duygularını rahatça ifade edebilmesi gerektiğine dikkat çeken Prof. Dr. Nevzat Tarhan, duygularını ifade edebilmeyi gelişmişliğin bir göstergesi olarak değerlendirdi.

“Mutlu olan daha az depresyona giriyor”

Mutlu olan insanların daha az depresyona girdiğine de dikkat çeken Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aile içi ilişkilerde diplomasinin önemini vurguladı. Tarhan, evliliklerde ilişkinin rekabetçi değil, tamamlayıcı olması gerektiğini de hatırlattı.

Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Tarhan’a programın sonunda Uluslararası Vizyon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fadıl Hoca tarafından plaket takdim edildi.

Akademik işbirliği protokolü imzalandı

Konferansın ardından Uluslararası Vizyon Üniversitesi ve Üsküdar Üniversitesi arasında Akademik İşbirliği Protokolü imzalandı.

Protokol imza töreninde iki Tarhan ve Hoca, imzanın bir başlangıç olduğunu ve aralarındaki akademik işbirliklerinin çok daha üst düzey noktaya geleceğinin vurgusunu yaptı.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al