Emojileri ciddiye almamızı gerektiren nedenler

Metin mesajlaşmasının yanı sıra bu servisler üzerinden sesli veya videolu olarak da iletişim kurulabiliyor.

Emojileri ciddiye almamızı gerektiren nedenler

Ancak mesajlaşmayı daha eğlenceli hale getiren emoji kullanımı da son zamanlarda yaygınlaşmış durumda. İletişimin farklı bir dili olan emojileri neden ciddiye almamızı gerektiren nedenleri sizler için sıraladık.

TEKNOLOJİ VE İNTERNET TARİHİNİN EN HIZLI YAYILAN DİLİ EMOJİLER

Mesajlaşma esnasında sevgilinize çiçek ya da arkadaşınıza bir gülücük gönderdiğinizde belki de bu size sıradan bir davranışmış gibi gelebilir. Ancak o sırada dünyanın en hızlı yayılan dilini oluşturduğunu ve o dili kullandığınızı biliyor musunuz?

Bangor Üniversitesi’den Vyv Evans’ın yaptığı açıklamaya göre; bu dil Mısır hiyerogilifleri’nin yayılmasından daha hızlı yayılıyor ve yine bunlardan daha hızlı büyüyor.

EMOJİLER KULLANILARAK OLUŞTURAN PAROLALAR DAHA GÜVENLİ

Emojilerden oluşturduğumuz parolalar, numara ve harflerden oluşturduğumuz parolalardan daha güvenlidir.

Günümüzde 700’ü aşkın emoji var. Buna karşılık ise ülkemizde sadece 10 rakam ve 29 harf kullanıyoruz. Hem çeşitlilik hem de zor tahmin edilebilir olmasıyla emoji ile oluşturulan parolalar internet güvenliğimizi de önemli ölçüde koruyor.

EMOJİLER İLE İLETİŞİM KURAN ÇİFTLER İLİŞKİLERİNİ DAHA SAĞLIKLI YÜRÜTÜYORLAR

Bangor Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre; yazı dili yerine emojileri kullanan ve duygularını karşısındaki kişiye ileten kişi, kendisini yüzde 72 oranla (yazı diline göre) daha iyi ifade edebiliyor. Bu sayede de çiftlerin ilişkilerindeki başarı oranı daha da artıyor.

İNSAN BEYNİ EMOJİLERE KARŞI DAHA DUYARLIDIR

Size gönderilen herhangi bir emojiye baktığınızda beyninizdeki sinirler derhal tetiklenir. Bunun sonucunda da beyniniz sanki karşınızda bir insan yüzü varmış gibi hareket eder.

EMOJİ KULLANAN İNSANLAR DAHA ÇOK SEKS YAPARLAR

Rutgers Üniversitesi şaşırtıcı bir araştırmaya imza attı. Emoji kullananlar ile kullanmayanların yaşantılarının takip edildiği bu araştırma ortaya ilginç bir sonuç çıkardı. Buna göre; Emoji kullanan insanlar kullanmayanlara oranla daha çok seks yapıyor.

EMOJİLERİN YAPILMASINA KARAR VEREN İNSANLAR ÖNEMLİ POZİSYONLARDA ÇALIŞIYOR

Hiç emojilerin çıkış noktasını merak ettiniz mi? Biz merak ettik ve araştırdık. Bizim için sadece bir gülüş olan emojilerin yapılmasına IBM, Oracle, Google, Microsoft ve Yahoo gibi yerlerde çalışan insanlar karar veriyorlar.

HÜRRİYET

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • İlk yalanlar çocuklukta başlıyor…
  • Hayvana şiddet, anti-sosyal kişilik bozukluğunun habercisi…
  • İç disiplini olmayan bir kimsenin zevk tuzaklarına kolayca düştüğünü belirten Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, şu anda bütün dünyada, gelişmiş ül
  • Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi tarafından düzenlenen “Ruh Sağlığı ve Din Ul
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Amacı olmayan insan hayat yolculuğunda kaybolur” dedi.
  • İntihar eyleminin sadece bireyi değil, ailesini, sevdiklerini ve zaman zaman içinde bulunduğu toplumu dahi etkileyebilen yıkıcı bir eylem olduğunu bel
  • Randevu Al