Eğitimde Avusturya-Üsküdar işbirliği

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Viyana GesAB (Gesellschaft für akademische Bildung) Enstitüsü Başkanı Aburrahman Toprak ile bir araya geldi.

Eğitimde Avusturya-Üsküdar işbirliği

Eğitimde işbirliği protokolünün imzalandığı görüşmede eğitim ve gençlik konularına da dikkat çekildi.

“Ülkenin köklü planlara ihtiyacı var”

Eğitim için Türkiye’den Viyana’ya gittiğini söyleyen Toprak, “Biz zamanında küçük düşünmedik, şimdi de küçük düşünmüyoruz. Bu ülkenin kalıcı ve köklü planlara ihtiyacı var” dedi.

Eğitim yolunda Üsküdar Üniversitesini önder gördük”

Enstitü olarak önceliklerinin insan yetiştirmek olduğunu söyleyen Toprak, enstitünün 3 yıldır aktif faaliyette olduğunu ve bu yolda kendilerine kaliteli, paydaş üniversiteler aradıklarını, bu üniversitelerin en başında ise Üsküdar Üniversitesinin geldiğini belirtti.

 “Üsküdar gençlere yol çizen bir üniversite”

Toprak, sözlerinin devamında Üsküdar Üniversitesinin gençlere önder olan, yol çizen önünü açan bir üniversite olduğunu vurguladı ve ilk işbirliği anlaşmalarının Üsküdar Üniversitesi ile olduğunu ifade etti.

Konuşmasının sonunda Toprak,  Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a desteklerinden dolayı teşekkürlerini dile getirdi. İşbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ise görüşlerini şu şekilde ifade etti:

“Akademik işbirliği içerisinde olmak çok önemli”

Akademik anlamda yapılan faaliyetlerin tamamen gönüllülük esasına dayandığını söyleyen Tarhan, “Bu tarz şeyler devletin yapabileceği işler değil. Akademik işbirliği içerisinde olmak çok önemli. Akademik işbirliği de gönüllülük esasına dayanıyor” dedi.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)Etiketler: Viyana GesAB Gesellschaft für akademische Bildung Üsküdar üniversitesi


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • 23 Nisan'ı Yüreklerinde Hissettiler!
  25 Nisan 2019, 09:50
 • Hiperleksi ne demek? Çocuğun hiperleksi olduğu nasıl anlaşılır?
  24 Nisan 2019, 15:24
 • Şizofreni erken fark edilir mi?
  24 Nisan 2019, 09:01
 • Beynin cinsiyeti var mı?
  24 Nisan 2019, 08:59