Deprem Travma Psikolojisi

Eğitimde Avusturya-Üsküdar işbirliği

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Viyana GesAB (Gesellschaft für akademische Bildung) Enstitüsü Başkanı Aburrahman Toprak ile bir araya geldi.

Eğitimde Avusturya-Üsküdar işbirliği

Eğitimde işbirliği protokolünün imzalandığı görüşmede eğitim ve gençlik konularına da dikkat çekildi.

“Ülkenin köklü planlara ihtiyacı var”

Eğitim için Türkiye’den Viyana’ya gittiğini söyleyen Toprak, “Biz zamanında küçük düşünmedik, şimdi de küçük düşünmüyoruz. Bu ülkenin kalıcı ve köklü planlara ihtiyacı var” dedi.

Eğitim yolunda Üsküdar Üniversitesini önder gördük”

Enstitü olarak önceliklerinin insan yetiştirmek olduğunu söyleyen Toprak, enstitünün 3 yıldır aktif faaliyette olduğunu ve bu yolda kendilerine kaliteli, paydaş üniversiteler aradıklarını, bu üniversitelerin en başında ise Üsküdar Üniversitesinin geldiğini belirtti.

 “Üsküdar gençlere yol çizen bir üniversite”

Toprak, sözlerinin devamında Üsküdar Üniversitesinin gençlere önder olan, yol çizen önünü açan bir üniversite olduğunu vurguladı ve ilk işbirliği anlaşmalarının Üsküdar Üniversitesi ile olduğunu ifade etti.

Konuşmasının sonunda Toprak,  Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a desteklerinden dolayı teşekkürlerini dile getirdi. İşbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ise görüşlerini şu şekilde ifade etti:

“Akademik işbirliği içerisinde olmak çok önemli”

Akademik anlamda yapılan faaliyetlerin tamamen gönüllülük esasına dayandığını söyleyen Tarhan, “Bu tarz şeyler devletin yapabileceği işler değil. Akademik işbirliği içerisinde olmak çok önemli. Akademik işbirliği de gönüllülük esasına dayanıyor” dedi.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi'nin yeni rektörü Prof. Dr. Nazife Güngör oldu. Prof. Dr. Nazife Güngör, 14 Mart 2023'te yayımlanan Resmî Gazete kararına göre Üsk
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi ve Üsküdar Belediyesi iş birliğinde depremzede ailelere ve çocuklarına yönelik psikolojik destek buluşması g
  • Üsküdar Üniversitesi, 10 yıldan bu yana Pozitif Psikoloji dersleri veriyor.
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve Travma Sonrası Büyüme” temasıyla düzenlenen 5. Uluslararası Po
  • “Gelecekte hayat kolaylaşabilir ancak insan kalmak çok kolay olmayabilir”
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Uluslararası Pozitif Psikoloji Kongresi, “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve T
  • Randevu Al