Eğitimde Avusturya-Üsküdar işbirliği

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Viyana GesAB (Gesellschaft für akademische Bildung) Enstitüsü Başkanı Aburrahman Toprak ile bir araya geldi.

Eğitimde Avusturya-Üsküdar işbirliği

Eğitimde işbirliği protokolünün imzalandığı görüşmede eğitim ve gençlik konularına da dikkat çekildi.

“Ülkenin köklü planlara ihtiyacı var”

Eğitim için Türkiye’den Viyana’ya gittiğini söyleyen Toprak, “Biz zamanında küçük düşünmedik, şimdi de küçük düşünmüyoruz. Bu ülkenin kalıcı ve köklü planlara ihtiyacı var” dedi.

Eğitim yolunda Üsküdar Üniversitesini önder gördük”

Enstitü olarak önceliklerinin insan yetiştirmek olduğunu söyleyen Toprak, enstitünün 3 yıldır aktif faaliyette olduğunu ve bu yolda kendilerine kaliteli, paydaş üniversiteler aradıklarını, bu üniversitelerin en başında ise Üsküdar Üniversitesinin geldiğini belirtti.

 “Üsküdar gençlere yol çizen bir üniversite”

Toprak, sözlerinin devamında Üsküdar Üniversitesinin gençlere önder olan, yol çizen önünü açan bir üniversite olduğunu vurguladı ve ilk işbirliği anlaşmalarının Üsküdar Üniversitesi ile olduğunu ifade etti.

Konuşmasının sonunda Toprak,  Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a desteklerinden dolayı teşekkürlerini dile getirdi. İşbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ise görüşlerini şu şekilde ifade etti:

“Akademik işbirliği içerisinde olmak çok önemli”

Akademik anlamda yapılan faaliyetlerin tamamen gönüllülük esasına dayandığını söyleyen Tarhan, “Bu tarz şeyler devletin yapabileceği işler değil. Akademik işbirliği içerisinde olmak çok önemli. Akademik işbirliği de gönüllülük esasına dayanıyor” dedi.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü son sınıf öğrencileri, regl tabularını yıkmak ve regl yoksulluğunu azaltmak amacıyla “Saklayac
  • ‘Biz Geleceğiz’ projesi ile 435 öğrenciye cinsel istismar, farkındalık ve önleme eğitimi verildi.
  • Üsküdar Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen 1. Ulusal Tıp Öğrencileri Kongresi’nde tıp eğitimi gören öğrenciler, akademisyen ve alanında
  • Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümü ve Hemşirelik Kulübü tarafından düzenlenen “İklim Değişikliği, Sağlığa Yansımaları v
  • Bi Başka Mühendislik Zirvesi TECH’22, teknoloji girişimcilerini bir araya getirdi.
  • “Değişen İnsan Değişen Bilim” başlığında gerçekleştirilen TEDx Uskudar University, alanında uzman isimleri ağırladı.
  • Randevu Al