Eğitim ve sağlıkta Üsküdar – Azerbaycan işbirliği

Üsküdar Üniversitesi ve Azerbaycan Logos Psikoloji ve Konuşma Terapisi Merkezinin eğitim ve sağlık alanındaki işbirliği, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın da katıldığı bir imza töreninde tescillendi.

Eğitim ve sağlıkta Üsküdar – Azerbaycan işbirliği
Paylaş:

Logos’un kurucusu Tarana Mammadova bu anlaşmadan çok memnun olduğunu ve ilerleyen zamanlarda işbirliklerinin daha da artacağını söyledi.

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNE STAJ İMKÂNI

İki kuruluşun işbirliğiyle Azerbaycan ve Türkiye’de birçok etkinlik ve seminer düzenleneceğini, daima etkileşim içerisinde bulunmaktan mutluluk duyacağını söyleyen Mammadova, Üsküdar Üniversitesi Lisans ve Yüksek Lisans öğrencileri için de çeşitli staj ve eğitim olanaklarının sağlanabileceğinin altını çizdi.

MAMMADOVA: “FİKİR KARDEŞLİĞİ KURMAK İSTİYORUZ”

Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın ve üniversitenin yönetim kadrosunun vereceği fikirlere daima açık olduğunu ve bir nevi fikir kardeşliği kurmak istediğini söyleyen Mammadova, dil ve konuşma terapistliği konusunda Üsküdar Üniversitesi aracılığıyla Logos Psikoloji ve Konuşma Terapisi Merkezi olarak Türkiye’de güzel çalışmalar yapabileceklerini belirtti. Tarana Mammadova’nın bu nazik teklifi karşısında Prof. Dr. Nevzat Tarhan, iki ülkenin işbirliğiyle Psikiyatrist ve Psikologlar Derneği kurulabileceğini ve bu konudaki desteklerini esirgemeyeceğini söyledi.

MAMMADOVA: “ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ PSİKOLOJİ KONUSUNDA TÜRKİYE’DE İLK SIRADA”

Üsküdar Üniversitesinin psikoloji konusunda Türkiye’de ilk sıralarda olduğunu söyleyen Mammadova, Logos Psikoloji ve Konuşma Terapisi Merkezi’nin de gittikçe bu alanda geliştiğine ve gelişmelerin bir plan çerçevesinde ilerlediğine değindi.

PROF. DR. NEVZAT TARHAN: “DÜNYA ÜZERİNDE KULLANILAN TEDAVİLER HAKKINDA SEMİNERLER YAPILACAK”

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, ilerleyen zamanlarda dünya üzerinde kullanılan tedaviler ve psikiyatri alanındaki gelişmeler hakkında Üsküdar Üniversitesinin bünyesinde birçok seminer yapılacağını ve bu seminerlere Logos Psikoloji ve Konuşma Terapisi Merkezinin de Dil ve Konuşma Terapistliği alanında konuşmacılara yer verilebileceğini söyledi.

Tarana Mammadova, burada olduğundan dolayı çok mutlu olduğunu, eğitim ve sağlık alanında her katkının sağlanabileceğini söyledi. Mammadova, Üsküdar Üniversitesi yönetim kadrosunun da Logos Psikoloji ve Konuşma Terapisi Merkezini ziyaret etmelerinden büyük mutluluk duyacağını belirtti.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

 Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: