Dünya üniversitelerinden Üsküdar’a tebrik yağdı

Üsküdar Üniversitesi Senatosu tarafından 22 Nisan Dünya Günü’nde ilan edilen “Küresel İyi Oluş Manifestosu”, dünyanın önde gelen üniversitelerinin de aralarında bulunduğu dünya genelindeki 589 üniversiteye gönderildi.

Dünya üniversitelerinden Üsküdar’a tebrik yağdı

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan imzasıyla gönderilen manifestoya Manchester, Stanford gibi dünyanın en önemli üniversitelerinden tebrik mesajları yağdı. Stanford Üniversitesi Başkan Yardımcısı Megan Swezey Fogarty, gönderdiği teşekkür mesajında ‘yükseköğretimin bir parçası olarak Üsküdar Üniversitesinin sivil eğitime olan bağlılığını paylaştıklarını’ ifade ederken ; İsviçre Federal Teknoloji Enstitüsü de Üsküdar Üniversitesi’ni etkileyici manifestosu nedeniyle tebrik etti.
 
Üsküdar Üniversitesi Senatosu tarafından geçtiğimiz Nisan ayında pandemi sonrası için “Küresel İyi Oluş Manifestosu” yayınlanmıştı. Üsküdar Üniversitesi Senatosu adına Kurucu Rektör ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan tarafından 22 Nisan Dünya Günü’nde kamuoyu ile paylaşılan manifestoda pandeminin ülkemizde ve dünyada neden olduğu genel umutsuzluktan endişe duyulduğu vurgulanmıştı.

Küresel bilgelik değerlerine önem verilmesi vurgulandı

Pandemi sürecinde sosyal ilişkilerin az olmasının, güvenli bağlanma ihtiyacını daha fazla artırdığı; gelecek kaygısı ve sürekli ölümle burun buruna yaşamanın insanların korkularını yükselttiğinin belirtildiği manifestoda “Bu nedenle 21. yüzyılda küresel bilgelik değerlerine daha fazla önem verilmesinin, sağlık, kültür ve eğitim politikalarında göz önüne alınmasının önemini vurgulamak istiyoruz” denilmişti.

Manifesto, 589 üniversiteyle paylaşıldı

Sözkonusu manifesto, Prof. Dr. Nevzat Tarhan imzasıyla aralarında Oxford, Harvard, Yale gibi dünyanın sayılı üniversitelerinin de bulunduğu dünya genelindeki 589 üniversiteye gönderildi.
Manifestoya Manchester ve Stanford gibi dünyanın en önemli üniversitelerinden tebrik mesajları yağdı. Üsküdar Üniversitesi’nin çağrısına küresel destek verildi.

Tebrik mesajları yağdı

Stanford Üniversitesi Topluluk Katılımından Sorumlu Başkan Yardımcısı Megan Swezey Fogarty tarafından Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a gönderilen mesajda “Üniversite adına, manifestonuzu gönderdiğiniz için teşekkür ederiz ve yükseköğretimin bir parçası olarak sivil eğitime olan bağlılığınızı paylaşıyoruz.” denildi.

ETH Zürih - İsviçre Federal Teknoloji Enstitüsü’nden Anders Hagström ise gönderdiği mesajında “Sn. Profesör Tarhan, ‘Salgın Sonrası İyi Oluş Manifestosu’nu bizimle paylaştığınız için teşekkür eder, Üsküdar Üniversitesi Senatosu'nu bu etkileyici açıklamasından dolayı tebrik ederiz.” ifadelerine yer verildi.

Manchester Üniversitesi Başkan Yardımcısı ve Rektör Yardımcısı Roz Dutton ise Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a gönderdiği mesajında “Bu manifestoyu bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Size ve tüm topluluğunuza en iyi dileklerimizi sunuyoruz.” dedi.

“Barışçıl ve adil bir dünya oluşturma arzunuzu paylaşıyoruz.”

Yeni Zelanda Otago Üniversitesi Rektör Yardımcısı Yönetici Asistanı Sarah Lines tarafından gönderilen mesajda ise Rektörlük adına şükranlarını ileterek, “Daha barışçıl, daha sürdürülebilir, daha adil ve daha yaşanabilir bir dünya oluşturma arzunuzu paylaşıyoruz.” Diye konuştu.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • G20 İnançlar Arası Forum bu yıl İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlendi.
  • CRISPR teknolojisinin keşfedilmesi ve geliştirilmesiyle birlikte genetik tedavileri ve gen düzenlemeleri alanındaki çalışmalar hızlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi, bu yıl çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşandı. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezu
  • Üsküdar Üniversitesi’nde çifte mezuniyet sevinci ve heyecanı yaşanıyor. Pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen 2019-2020 Akademik Yılı 7. Dönem Mezuni
  • Tremor Hastalığının Tedavisinde Türkiye’de İlk Yerli Ürün geliyor. El titremesini önleyen bileklik tasarlandı! Bu bileklik ile el titremesi tarihe kar
  • Üsküdar Üniversitesi bünyesinde kurulan Kök Hücre Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÜSKÖKMER), alzheimer, Parkinson, otizm, MS gibi hastalıkl
  • Randevu Al