Dünya sorunlarının çözümü için felsefi danışmanlık

Dünya Felsefe Günü kapsamında İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi “Felsefi Danışmanlık” başlıklı bir konferans düzenledi.

Dünya sorunlarının çözümü için felsefi danışmanlık

Konferansa konuşmacı olarak katılan Dekan Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu, felsefi terapi ve danışmanlıkla kişilerin kendini keşfetmesi, sorgulaması ve yeni düşünce arayışlarında bulunabileceğini söyledi.

 

Dünya sorunlarının çözümü için felsefi danışmanlıkDünya Felsefe Günü dolayısıyla organize edilen program, Nermin Tarhan Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği programa konuşmacı olarak İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu katıldı.

“Felsefi Danışmanlık” başlıklı konuşma yapan Ömerustaoğlu söylemlerinde sık sık felsefenin önemini dikkat çekti. Felsefenin kişiye, hayata dair düşünceler kazandırdığının altını çizen Ömerustaoğlu, felsefenin hayatı sorgulamada, kişinin kendi hayatında çıkarımlarda bulunmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Felsefe ile kişinin kendini keşfetmesi, sorgulaması ve yeni düşünce arayışlarında bulunabileceğini vurgulayan Ömerustaoğlu öğrencilerin sorularını da cevapladı.  

 

 Etiketler: adaylarla meslek söyleşileri basında Üsküdar üniversitesi nevzat tarhan üsküdar üniversitesi üsküdar üniversitesi bölümleri üsküdar üniversitesi bursları üsküdar üniversitesi dersleri üsküdar üniversitesi fiyatları Üsküdar üniversitesi hakkında bilgi üsküdar üniversitesi öğrencileri üsküdar üniversitesi programları yeni açılan üniversiteler prof. dr. sevil atasoy üsküdar üniversitesi öğrencileri nevzat tarhan konferans üsküdar üniversitesi eğitimleri üsküdar üniversitesi bursları ergoterapi g 20 zirvesi


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • Alerjiler genetik midir? Vücutta neden alerji gerçekleşir?
  21 Mayıs 2019, 09:34
 • Şizofreni nasıl anlaşılır? Mevsimsel geçişler tetikliyor mu?
  20 Mayıs 2019, 13:41
 • Şizofreni belirtileri neler? Tedavisi var mı?
  20 Mayıs 2019, 10:45
 • Buket Aydın 40'ta sordu, yazar Cemalnur Sargut yanıtladı!
  20 Mayıs 2019, 09:20