Dr. Hulki Müderrisler'den Üsküdar Üniversitesi'ne anlamlı bağış

İstanbul GATA ve Haydarpaşa Numune Hastanesi'nde uzun yıllar başhekimlik yapan Dr. Hulki Müderrisler, 93 yıllık hayatı boyunca oluşturduğu şahsi kütüphanesini Üsküdar Üniversitesi'ne bağışlıyor.

Dr. Hulki Müderrisler'den Üsküdar Üniversitesi'ne anlamlı bağış

Patoloji uzmanı olan ve yıllarca askeri hastanelerde görev yapan Müderrisler, hayırsever kişiliğiyle tanınıyor.

Dr. Hulki Müderrisler'den Üsküdar Üniversitesi'ne anlamlı bağışİçerisinde çok çeşitli kitapların bulunduğu dev bir kütüphaneye sahip olan Dr. Hulki Müderrisler'in kitapları artık Üsküdar Üniversitesi Kütüphanesi'nin en değerli eserleri arasında yer alacak.

Bağışla ilgili olarak Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ı üniversitedeki makamında ziyaret eden Dr. Hulki Müderrisler, bağış kararı almasında Üsküdar Üniversitesi'nin eğitime ve bilime verdiğini önemin etkili olduğunu söyledi.

Dr. Hulki Müderrisler'den Üsküdar Üniversitesi'ne anlamlı bağış 2Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın yıllar boyunca yaptığı çalışmaları yakından takip ettiğini ve en son nokta olarak kurduğu üniversiteyle bilime ve öğrenmeye tam destek verdiğini belirten Müderrisler, kütüphanesinin ilerleyen yıllarda emin ellerde gençleri aydınlatacağına emin olduğunu söyledi.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da, bu değerli bağışın kendilerini çok gururlandırdığını ifade ederek Dr. Hulki Müderrisler'e teşekkürlerini iletti.

 Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)Etiketler: üsküdar üniversitesine nasıl gidilir farmogenetik bilimsel eğitim toplantısı üsküdar üniversitesi rektörü üsküdar üniversitesi nevzat tarhan üsküdar üniversitesi öğrencileri üsküdar üniversitesi hakkında üsküdar üniversitesi bölümleri üsküdar üniversitesi nerede üsküdar üniversitesi burslar üsküdar üniversitesi burs imkanları yatay geçiş üsküdar üniversitesi pediatrik ergoterapi kliniği ergoterapi multidisipliner bilimsel eğitim toplantısı


Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

Psikoyorum TV Arşivi Üsküdar Üniversitesi Televizyonu TANPA - Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği TBHD - Tedavisel Beyin Haritalamaları Derneği
BİLGİ PARKI
NPİSTANBUL Bilgi Parkı
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ TV
VİDEOLAR
 • 23 Nisan'ı Yüreklerinde Hissettiler!
  25 Nisan 2019, 09:50
 • Hiperleksi ne demek? Çocuğun hiperleksi olduğu nasıl anlaşılır?
  24 Nisan 2019, 15:24
 • Şizofreni erken fark edilir mi?
  24 Nisan 2019, 09:01
 • Beynin cinsiyeti var mı?
  24 Nisan 2019, 08:59