Donanımlı sağlık personeline ihtiyaç artıyor

Donanımlı sağlık personeli ihtiyacını karşılamak ve nitelikli personel yetiştirmek hedefiyle çalışmalar yürüten Üsküdar Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu (SHMYO), hem teori hem de uygulama alanında öğrencilerine önemli fırsatlar sunuyor.

Donanımlı sağlık personeline ihtiyaç artıyor
Paylaş:

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu (SHMYO), ülkemizin ihtiyaçları doğrultusunda donanımlı sağlık personelleri yetiştirmeyi hedefliyor. Hekimle hasta arasında köprü vazifesi görüp sağlık hizmetlerini en kaliteli şekilde sunmaları amacıyla hem teorik hem de uygulama imkanları verilen SHMYO öğrencileri, Sağlık Bilimleri Fakülteleri’ne dikey geçiş yapma imkanına da sahip oluyor.

TEORİ VE UYGULAMA OLANAKLARI BİR ARADA

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu (SHMYO) Müdürü Prof. Dr. Şefik Dursun, sağlık hizmetlerinin kaliteli olmasının sağlık personelinin kaliteli olmasıyla yakından ilgili olduğuna dikkat çekerek “10 yılı aşkın süredir ülkemizde sağlık alanında devam eden gelişmeler ve kazanımlar bu konuyu daha çok öne çıkarmıştır. Yeni teknolojik gelişmeleri kullanabilen ve hasta ile iletişimi iyi olan elemanları yetiştirmenin zorunluluğu ortadadır. Üsküdar Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulumuz kaliteli teorik eğitimin yanında uygulamalar  için kendi laboratuvarlarından ve aynı binada hizmet veren Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin laboratuvarlarından yararlanmaktadır. Ayrıca Üsküdar Üniversitesi’nin bilim ortağı olan NPİSTANBUL Beyin Hastanesi ve Tıp Merkezleri ile İstanbul’daki bazı üniversite hastaneleri ile kamu eğitim ve eraştırma hastanelerinin imkanlarından da yararlanılmaktadır” diye konuştu.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu (SHMYO) bünyesindeki Çocuk Gelişimi, Fizyoterapi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Odyometri, Sosyal Hizmetler ve Gıda Teknolojisi Programlarından  mezun olanlar  dikey geçiş sınavı ile başarılı olduklarında Üsküdar Üniversitesi’nin Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne geçiş yapabiliyor.

"TEDAVİYE UZANAN ELLERDEN BİR TANESİ DE SİZ OLUN"

Üsküdar Üniversitesi SHMYO Evde Hasta Bakımı programı, evde hasta bakımı konusunda eğitimler veriyor. Bu programdan mezun olanlar, evde hasta bakımı konusunda yetişmiş, yenilikçi sağlık hizmetlerini sunan profesyoneller olarak sektörde görev alabiliyor.

"SAĞLIKLI ÇEVRE, SAĞLIKLI HAYAT" DİYORSAN ÜSKÜDAR SENİNLE!

Üsküdar Üniviersitesi SHMYO Çevre Sağlığı programı ise çevre sağlığı konusunda  profesyonelleri yetiştiriyor. Bu bölümden mezun olanlar, Çevre Sağlığı konusunda yetişmiş, gelecek nesiller için daha sağlıklı bir çevre için çalışan profesyoneller olarak sektörde görev alıyor.Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: