Erkek arkadaşımın ailesi beni istemiyor

"3 yıllık beraberliğim olan bir arkadaşlığım vardı. 7 ay önce açıklama yapmadan ailem dedi ayrılmak zorunda kaldık. Sadece ailesinin beni kabul edeceği günü bekliyormuş ama bana ne bekle diyor ne bekleme"

Erkek arkadaşımın ailesi beni istemiyor

Üsküdar Üniversitesi NPSUAM Feneryolu Polikliniği'nden Prof. Dr. Orhan Doğan, ruh sağlığınızla ilgili sorularınızı cevaplandırıyor…

DEPRESYONLA İLGİLİ HER TÜRLÜ BİLGİ İÇİN TIKLAYIN...

CİNSEL SORUNLARINIZ MI VAR? ÇÖZÜN...

TAKINTILARINIZI YENEBİLİRSİNİZ...

KİŞİLİK BOZUKLUKLARI İLE İLGİLİ BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN...

ALKOL VE MADDE BAĞIMLILIĞINIZ VARSA ÜZÜLMEYİN, KURTULABİLİRSİNİZ'...

CİNSEL SAĞLIKLA İLGİLİ HER TÜRLÜ BİLGİYİ ÖĞRENİN..

SORU 3 yıllık beraberliğim olan bir arkadaşlığım vardı. 7 ay önce açıklama yapmadan ailem dedi ayrılmak zorunda kaldık fakat daha sonra aramaya başladı. Görüşmemiz devam ediyor ama tam manasıyla bir açıklama yapamıyor bana. Sadece ailesinin beni kabul edeceği günü bekliyormuş ama bana ne bekle diyor ne bekleme arada ben kaldım çok huzursuzum. CEVAP Üç yıllık beraberlik genellikle aileler tarafından bilinir. Arkadaşınızın ailesi sizin varlığınızı bilmiyor mu, ailesiyle tanıştınız mı? Hiçbir açıklama yapmadan ayrılma, sonra arama, zaman yönünden hiçbir güvence vermeme pek makul görünmüyor. Sizi gerçekten seviyor ve evlenmek istiyorsa, ya ailesine kabul ettirir, ya ailesine rest çeker, ya da açıkça bu ilişkinin yürümeyeceğini söyler. Siz üç yıl beklediniz ve ailesinin kabul etmediğini söyledi, ne yapacaksınız? SORU Herhangi bir durumla karşı karşıya kaldığım zaman aşırı heyecanlanıyorum ve söylemek istediklerimi söyleyemiyorum. O ortamdan uzaklaşmak istiyorum. Bu durum bir hastalığın belirtisi midir? CEVAP Yaşadığınız güçlüklerin hangi durumlarla ilgili olduğunu belirtmemişsiniz, oysa bunun bilinmesi önemlidir. Kabaca söylemek gerekirse, yaşadığınız durum bir bozukluğun (örneğin, sosyal fobinin) belirtisi olabilir. Kesin bir fikir belirtmek için durumunuzla ilgili daha ayrıntılı bilgi gerekir. SORU Bildiğim kadarıyla eşim beni 3 kez aldattı hep sorun yaşıyorum nedenini sorduğumda bütün suç bende diyor. Sen hak etmedin diyor seni seviyorum diyor, ama ben artık inanmıyorum ona karşı sevgim de saygım da kalmadı ama galiba yalnız kalma korkusu mudur nedir boşanamıyorum, çocuklarda bana kızıyor. CEVAP İnsanların ne söylediklerinden çok, ne yaptıkları önemlidir. Eşinizin de yaptıkları ortadayken, söylediklerinin pek fazla bir değeri olmasa gerek. Acaba buna sizin hep affetmeniz (bu benim yorumum) neden olmuş olabilir mi? Boşanma kararını vermek kolay değildir. Geleceğinizi sağlam biçimde planlamanız gerekir. Bu konudaki son, kesin ve doğru karar size ait olacaktır.

SORU SORMAK İÇİN TIKLAYIN…

ERKEK ARKADAŞIMIN AİLESİ BENİ İSTEMİYOR

DİĞER SORU VE CEVAPLARI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN...5. BÖLÜM

#

DİĞER SORU VE CEVAPLARI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN...3. BÖLÜM

DİĞER SORU VE CEVAPLARI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN..2. BÖLÜM

DİĞER SORU VE CEVAPLARI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN...1. BÖLÜM

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Geçirdiğiniz çocukluk gelecekteki yaşlılığınızı belirliyor. Bana çocukluğunu anlat, sana nasıl bir yaşlı olacağını söyleyeyim!
  • Hayatın deneyleri ve darbeleri bazılarımızı olgunlaştırır, bazılarımızı imha eder. Herkes iki yoldan birini seçmek zorundadır. Ya olgunlaşacağız ya da
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Randevu Al