ÇOCUKTA KARDEŞ KISKANÇLIĞI NASIL YENİLİR?

ÇOCUKTA KARDEŞ KISKANÇLIĞI NASIL YENİLİR?
Paylaş:

NP Grup

Çocukta kardeş kıskançlığının nasıl oluştuğu, nelerin tetiklediği ve hangi tutum hatalarının pekiştirdiğini, tedavisinde ilaç ve psikoterapinin etkilerinin neler olduğunu uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.
 

Çocukta kardeş kıskançlığı nasıl oluşur? Yeni kardeşin gelişiyle kıskançlık nasıl ortaya çıkar? Gelecek bebek için yapılan hazırlıklar çocuğa kendisini nasıl hissettirir? Kendisinin artık sevilmeyeceği ve ilgi gösterilmeyeceği yolundaki düşünlerin gelişmesine nasıl mani olunabilir gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Kardeş kıskançlığı normal boyutlardan ne zaman sapar? Erkek çocuk beklentisinin yüksek olan ailelerin kız çocuklarını bu durumda kendilerini nasıl hissederler? Çocuğun kıskanmaması için yapılan abartılı söylemler çocuğun duygu durumunda ne gibi değişikliklere neden olur? Aile yakınlarının hangi tutumlar çocuktaki kardeş kıskançlığını pekiştirir? gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları NPİSTANBUL Etiler Polikliniği'nden Uzman Çocuk Ergen Psikiyatristi Dr. Serdar Alparslan ve Uzman Çocuk Psikologu Leyla Arslan olacaklar.

Çocukta kardeş kıskançlığı önlenebilir mi? Her yeni bebek gelişinde yaşanır mı? Mizacında kıskançlık olan çocuklarda durum daha fazla mı ortaya çıkar? Kardeşini kıskanan çocuklar ne gibi davranışlarla bu duygularını ortaya koyarlar? Kardeş kıskançlığı sonucunda ortaya çıkan öfkeli davranışlar önlenebilir mi? Kardeşini kıskananlar bebeğe zarar verir mi? Eşyaya zarar veren çocuklar nasıl tedavi edilir, aileler nasıl davranmalı, terapide neler çalışılır gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.