Cinsel Sorunların Tedavisi

Cinsel sorun, yalnızca cinsel organlarla sınırlı olmayan temelinde psikolojik, sosyolojik ve biyolojik birçok faktörü barındıran bir durumdur.

Cinsel Sorunların Tedavisi

Yani içinde büyüdüğümüz aile yapısı, çocukluğumuzdan bu güne kadar şekillenmiş düşünce yapımız ve partnerimiz cinsel sorunların oluşmasında oldukça büyük faktörlerdir. Çocukluğumuzdan günümüze kadar hatalı olarak yerleşmiş olan çeşitli inanışlar da cinsel sorunların doğmasında büyük etkenler arasında yer almaktadır. Cinsel sorunların tedavisi tabi ki mümkündür ancak burada önemli olan nokta bir sorun olduğunun farkına varmak ve bunu dile getirebilmektir.

Cinsel Sorunların Nedenleri

Yukarıda da dile getirmiş olduğumuz gibi cinsel sorunları yalnızca bir nedene bağlayamayız. Cinsel sorunların oluşmasındaki en önemli faktörlerden birisi duygularımızdır. Duyguların etkisi kadınlarda ve erkeklerde farklı şekillerde görünse de birçok cinsel sorunun temelinde duygusal problemler yer almaktadır. Karşımızdaki insana tam olarak güvenememek, ona karşı sevgimizden şüphe duymak, aranızdaki ilişkinin elbet bir gün biteceğini düşünmek cinsel sorunları doğurabilmektedir.

Günümüzde ‘’yatak arkadaşı’’ kavramı oluşmuş, çiftler sadece seks için bir araya gelemeye başlamış ve duygular bu süreçte uzaklaştırılmaya çalışılmıştır. Ancak bu durum cinsel sorunların daha fazla artmasına neden olmaktadır. Duygusuz bir şekilde yaşanan cinsellik, iki tarafı da tatmin etmemekte ve ortaya büyük bir güven sorunu çıkarmaktadır. Partnerinize karşı hissetmiş olduğunuz duygular ne kadar derinse aranızda yaşananlar o kadar tutkulu bir hal alacak ve sorunlar uzaklaşacaktır. Duygular dışında stres, partnerini tatmin edememe korkusu, ilk gece korkuları vs. cinsel sorunlara yol açabilmektedir. Ancak bu cinsel sorunların tedavisi mümkündür.

Cinsel Sorunların Tedavi Çeşitleri

Öncelikle bireylerin bir cinsel sorun yaşıyor olduklarının farklında olmaları gerekmektedir. Bu farkındalıktan sonra cinsel sorununuzu partnerinizle paylaşmak sizi rahatlatacak ve beraber çözüm yolları üretebilmenizi sağlayacaktır. Tek veya çift olarak gidebileceğiniz psikolog eşliğindeki tedaviler ile içinde bulunduğunuz süreci atlatmanız oldukça kolaylaşacaktır. Ayrıca bu süreçte kulaktan duyma ve yanlış bilgilerden uzaklaşarak bilinçlenmeniz kendinize karşı güveninizi arttıracaktır. Psikolog eşliğinde uygulanan tedaviler ile birlikte sorunlarınızı atlatabilir ve partneriniz ile mutlu bir cinsel hayata kavuşabilirsiniz.

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Her 4 erkekten biri erken boşalma problemi yaşıyor! Dikkat! Jel ve spreyler his kaybına yol açıyor. Her 4 erkekten birinde görülen erken boşalma soru
  • Erkeklerin kadınlardan 10 beklentisi nedir diye sorduğumuzda gelen cevap. Erkeklerin kadınlardan 10 beklentisi nedir diye sorduğumuzda ilk sıraya "cin
  • Sağlıklı cinsel yaşantı , mutluluk, iyi uyku, beden ve ruh sağlığı getiriyor...
  • Whatsapp'ta kullandığınız ikonlar cinsel yaşantınızı açığa çıkarıyor.
  • Belçika'da yapılan bir araştırmaya göre, çok fazla porno izlemek 'erkeklerde ereksiyon sorununa yol açıyor'
  • İnsanlar çocukluk çağlarından yetişkinlik çağlarına kadar vücutlarının birçok farklı bölgesinde değişkenlik gösteren rahatsızlıklar yaşayabilirler. Bu
  • Randevu Al