CİNSEL İSTEKSİZLİK BİR HASTALIK MI?

CİNSEL İSTEKSİZLİK BİR HASTALIK MI?

NP GRUP

Depresyon, stres, kaygı yaşayanlarda görülen cinsel işlev bozuklukları içerisinde en çok yaşanan cinsel isteksizliğin psikiyatrik nedenleri, nasıl geliştiği ve nasıl tedavi edildiğini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV’de ‘İyi Bak Kendine’ programında Uğur Canbolat’a değerlendirecekler.

 

 
Cinsel isteksizlik nedir?  İstek yokluğu ne zaman bir psikiyatrik tanım alır? Cinsel isteksizliği neler oluşturur? Cinsel tiksinti de isteksizlik nedeni midir? Cinsler arasındaki oran nedir? Kimde daha fazla?
Fiziksel sebepleri, psikiyatrik sebepleri nelerdir? Erkelerdeki cinsel isteksizlik ile kadınlardaki sebepleri aynı mıdır gibi konular bu akşam İyi Bak Kendine programında gündeme getiriliyor.

 Yeterli uyarının olmaması etkili midir, isteksizlik cinsel düşünce ve davranışlara nasıl yansır? Ailede nasıl bir soruna neden olur? Yaş durumlarına göre değişir mi? Cinsel isteksizlik ile eşe sevgi arasında bağlantı var mı? Yaşlılıkta durum nedir, hangi hastalıklar çok etkiler? Aldatılma cinsel isteksizliğe neden olur mu gibi konuları NPİSTANBUL Etiler Polikliniği’nden Psikiyatri Uzmanı Dr. Özlem M. Gökmoğol ve Uzman Psikolog Dr. Cengiz Demirsoy İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat’a değerlendirecekler.

Cinsel isteğin ne kadarı normal ne kadarı patolojiktir? Tedavi başarısı ne durumdadır? Neden kadınlarda daha fazla görülür? İlaçların etkisi ne yöndedir? Depresyon, stres, kaygı ve kronik hastalıklar durumlarında görüldüğünde tedavisinde neler yapılır? Terapi nasıl etki eder gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak ve iyibakkendine@ulketv.com.tr’ adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat’ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala’nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların ‘Koruyucu Ruh Sağlığı’ programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30’dan sonra ÜLKE TV’de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al