Cemalnur Sargut Üsküdar Üniversitesi'nde

Cemalnur Sargut’un katılımıyla “O’nun Samimiyeti” söyleşisi gerçekleştirildi.

Cemalnur Sargut Üsküdar Üniversitesi'nde
Paylaş:

Cemalnur Sargut’un katılımıyla “O’nun Samimiyeti” söyleşisi gerçekleştirildi. cemalnursargut Üsküdar Üniversitesi, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Öğrenci kulüpleri Mutasavvıf Cemalnur Sargut’un konuşmacı olarak katıldığı “ O’nun Samimiyeti” konulu bir söyleşi düzenledi. Ayasofya İlahi Grubunun da yer aldığı etkinlikte Peygamber efendimize yazılan mektup ve O’nu anlatan şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler de ödüllendirildi.

Üsküdar Üniversitesi Kutlu Doğum Haftası kapsamında Peygamber Efendimizi anlatan bir program düzenledi. Öğrenci Kulüpleri tar

cemalnursargu_uskudar_universitest

afından Üsküdar Üniversitesi Altunizade Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen programa ilgi yoğundu. Mutasavvıf Cemalnur Sargut’un konuşmacı olarak katıldığı O’nun Samimiyeti konulu söyleşide Ayasofya İlahi Grubu da yer aldı. cemalnursargu_uskudar_universitesit Konuşmasında Peygamber Efendimizin samimiyetine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Sargut, Peygamber Efendimizin her davranışında samimiyet olduğunu söyledi. Programa Üsküdar Üniver sitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da katıldı. Kutlu doğum haftasının toplum değerleri ve insanların kaynaşması açısından önemli olduğunu ifade eden Tarhan, kişilerin esasta ve usulde samimi olması gerektiğini söyledi. Bugün samimiyeti bilimin de incelediğini vurgulayan Tarhan, kişinin önce kendine karşı samimi olması gerektiğini belirtti. Programda Ayasofya İlahi Grubu’nun gazel ve ilahileri beğeniyle dinlenirken Program çerçevesinde Üsküdar Üniversitesi öğrencileri arasında düzenlenen şiir ve mektup yarışmasında dereceye giren öğrenciler de ödüllendirildi. Dereceye girenlere ödüllerini Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Mutasavvıf Cemalnur Sargut verdi. Katılımcılara güllü lokum ve gül şerbeti ikram edilen programda Cemalnur Sargut program sonunda kitaplarını da imzaladı.