Çalışma Hayatındaki En Büyük Problem

Çalışma hayatı insanlar için oldukça stresli geçen zamanlardan oluşuyor. Bu zamanları daha da zor hale sokan bir durum var: Uykusuzluk.

Çalışma Hayatındaki En Büyük Problem

Uykusuzluk, stresten kaynaklı olarak geçici bir durum olsa da, bir hastalığın belirtisi ve kendisi de olabiliyor. Günümüzde, uykusuzluk konusunda bilinen birçok hastalık bulunuyor ve uykusuzluk tedavisi konusunda açılan klinikler bulunuyor.

Gün içinde yaşanan olaylardan dolayı günlük stres kaynakları oluşabiliyor. İş yerindeki günlük olaylar, aile hayatındaki kısa süreli sıkıntılar uykusuzluk problemlerini tetikleyebiliyor. Yoğun stres durumunda, yoğun kafein ve sigara tüketiminde, depresyon ve anksiyete bozukluklarında uykusuzluk hastalıklarından birine yakalanma olasılığı yükseliyor. Bunun kesin tanısı, uykusuzluk probleminden kurtulmanın ilk şartı. Uykusuzluk hastalığının doğru şekilde tanılanıp tedavi edilmesi, yaşam kalitesini yükseltiyor.

Yaşam Kalitesi Uyku İle Doğrudan İlişkilidir

Uykusuzluk, günlük hayatı da pek çok şekilde olumsuz olarak etkileyebilir. Öncelikle uykusuz olma durumunda, gün içinde sürekli olarak uyuklama durumu gözükür. Bu da iş hayatında hoş karşılanmaz. Odaklanma problemleri yaşanır. Sürekli olarak hatalar yapılır. Önemli toplantılarda konuşmaların arasına anlık dalgınlıklar girebilir ve konuşma aksayabilir. Bu gibi pek çok olumsuzluk, iş hayatını ve gündelik yaşamı olumsuz etkiler.

Tüm bu olumsuzluklardan korunmak için, uykusuzluk tedavisi görmek gerekir. Uykusuzluk tedavisi günümüzde pek çok farklı yöntemle yapılıyor. Uyku apnesi için farklı yöntemler, insomnia için farklı yöntemler kullanılıyor. Klinik olarak test edilmiş ilaçlarla gerçekleştirilen tedavinin yanında, günümüzde hipnoz yöntemi de uyku rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılıyor.

İş Hayatınızı Sallantıdan Kurtarın

Uyku problemleri yaşadığı için iş hayatında sıkıntı yaşayan insan sayısı çok fazla. Bu genelde uyku saatlerinin az olmasına bağlı görülüyor. Çoğu zaman uykusuzluğun sebebinin bir hastalık olabileceğine ihtimal verilmiyor. Fakat uykusuzluk kronik bir hal aldığında bir hekime danışmak gerekiyor. Günümüzde artık uyku klinikleri de bulunuyor.

Uykusuzluk tedavisi konusunda da, diğer nöral ve psikiyatrik rahatsızlıklarda olduğu gibi yanınızda bulunuyoruz. Hastalığınızın teşhisi için uzman doktorlarımıza ve onların tecrübesine güveniyoruz. Hemen online başvuru formumuzu doldurarak, uyku problemlerinizin çözümü için bir adım atabilirsiniz.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Uyku alanında çalışmalar yürüten Harvard Mezunları Ruh Sağlığı Elçisi Dr. Mohammad Nami, ekrana bakma süresinde %63’lük bir artış olduğunu söyledi.
  • Doktor gözetiminde ve tavsiyesiyle kullanılması gereken uyku ilaçlarının bilinçsiz bir şekilde kimi zaman tavsiye üzerine kullanımı ağır sağlık sorunl
  • Ramazan ayında beslenme düzeni kadar uyku rutinlerinin de değiştiğini belirten uzmanlar, doğal uykunun biyolojik ritim için önemini vurguluyor.
  • Uykusuzluk çekildiği nasıl anlaşılır? Aslında adı uykusuzluk olduğu için, uykusuz kaldığında uykusuzluk problemi çektiğini anlarsın gibi yanlış bir dü
  • Birçok insan kaliteli uyku uyuyamamaktan, yeteri kadar uyku alamamaktan ve yorgun uyanmaktan şikayet ediyor.
  • Kronik uykusuzluk, depresyon riskini iki kat artırıyor. Uykusuzluk depresyon nedeni!
  • Randevu Al