Bunları sağlıklı biliyoruz ama aslında sağlıksız!

Sağlıklı olduğunu düşündüğünüz ancak yanıldığınız 6 şey…

Bunları sağlıklı biliyoruz ama aslında sağlıksız!
Paylaş:

ENERJİ BARLAR

Sporcu yiyecekleri ve içecekleri sporcular için yapılmıştır. Bu ürünler normal günlük aktiviteye sahip olan insanlar için değildir. Enerji barlar hidrojenize ve doymuş yağ, aynı zamanda şeker içerir. Ve bu ürünlerin kalorileri fazladır. Bu da eğer bir sporcunun günlük aktivitesine sahip değilseniz, kalori fazlası alıyorsunuz anlamına gelmektedir. Bu yüzden sağlıklı olduğu düşünülerek, bilinçsiz bir şekilde tüketilmemelidir.

BOL TAHILLI BUĞDAY EKMEĞİ

Buğday unuyla yapılan ekmeklerin paketlerinde yüzde kaç buğdaydan yapıldığına yer verilmektedir. Eğer bu oran yüzde 100 değil ise bu ekmekler tam olarak sağlıklı değillerdir. Zenginleştirilmiş unlar direkt olarak rafine unlardır. Bu da şu anlama gelir: Bu unların besin değerleri düşmüştür. Bu tarz ekmekleri tüketmek, kan şekerinde istenmeyen bir yükselmeye, iltihaplanmalara ve kronik hastalıklara yol açabilir.

SPORCULAR İÇİN ÜRETİLEN İÇECEKLER

Sporcu içeceklerindeki durum, enerji barlarındaki durum ile benzerlik gösterir. Bilinçsizce tüketilen sporcu içecekleri vücuda gereksiz kalori ve bolca şeker yüklemek demektir. Unutmayın; eğer yoğun bir günlük aktiviteye sahip değilseniz, bu tarz şeyler tüketmemelisiniz.

YAĞSIZ VEYA YAĞI AZALTILMIŞ YER FISTIĞI EZMESİ

Bu tarz ürünlerde yağın azaltılmış olması, kalori ve şekerin artması demektir. Bu da kronik hastalıkları ve diyabeti tetiklemek anlamına gelmektedir.

DİYET GAZLI İÇECEKLER

Diyet gazlı bir içecek içmek ile normal gazlı bir içecek içmek arasındaki tek fark şekerdir. Siz şekerden kaçarken birçok madde vücudunuza hücum eder. Araştırmalar günde sadece bir tane tüketilen gazlı içeceğin diyabet riskini yüzde 22 oranında artırdığı gerçeğini de ortaya koymaktadır

FORMSANTEBu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: